גרפיטי מהרמב"ם

תג מחיר בבית הכנסת של התנועה הרפורמית ברעננה

אלמונים ריססו כתובות נאצה על קירות בית הכנסת של קהילת "רענן" וניפצו את חלונותיו

בית הכנסת הרפורמי ''רענן'' לאחר שהושחת, 14.4.2011. צילום: התנועה הרפורמית בישראלבית הכנסת הרפורמי ''רענן'', לאחר שהושחת באפריל 2011. צילום: התנועה הרפורמית בישראל

חברי הקהילה הרפורמית "רענן" מצאו על קירות בית הכנסת שלהם ברעננה כתובות נאצה. חלונות בית הכנסת נופצו לאחר שהושלכו עליהם אבנים. מרססי הכתובות ציטטו מכתבי הרמב"ם ומתהילים.

לפי nrg, בציטוט מ"הלכות תשובה" לרמב"ם נכתב: ”ואלו שאין להן חלק לעולם הבא, אלא נכרתין ואובדין ונידונין על גודל רשעם לעולם ולעולמי עולמים... האפיקורסים, הכופרים בתורה... מחטיאי הרבים והפורשים מדרכי ציבור". בפסוק שנלקח מתהילים נאמר: "הלא משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי".

”קשה לתפוס את גודל הזעזוע ממראה הגרפיטי המקעקע את פני המבנה של קהילת רענן“, אמרה הרבה תמר קולברג, רבת בית הכנסת. הוגשה תלונה למשטרת כפר סבא, שפתחה בחקירה.

בידיעה באתר "בחדרי חרדים" נכתב שלצד הכתובות צויר מגן דוד. לידו נכתב, "זה רק מתחיל".

אחת הכתובות מצטטת מתהילים: 'תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי'

בית הכנסת של קהילת "רענן" סבל בעבר מהתנכלויות ושמשותיו נופצו כמה פעמים. מנכ"ל התנועה ליהדות מתקדמת, הרב גלעד קריב, אמר: "פעולת תג המחיר הזאת לא תרתיע אותנו מלשרת ציבור של אלפי משפחות ברעננה המעוניינות ביהדות סובלנית ושוויונית. אנו מצפים מפרנסי העיר להתייצב לימין הקהילה ולתמוך בפעילותה באופן פומבי ונחרץ".

ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, מסר שהוא מגנה בכל תוקף את מעשה הבריונות והדגיש כי מעשה זה אינו מאפיין את העיר, שבה יש "סובלנות ודו-קיום מופתי". לפי ynet, חופרי אמר שרעננה מכבדת את כל זרמי היהדות הפועלים בה מתוך כבוד הדדי.

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?