עונש כבד

המשרד לביטחון פנים: ניתן לגזור על יוזמי קמפיין החרד"קים עד חצי שנה מאסר

היועץ המשפטי של המשרד כתב שאפשר להטיל על תוקפי חיילים חרדים קנס של רבע מיליון שקל. תשובתו מייתרת הצעת חוק להטלת עונשים כבדים על תוקפי חיילים חרדים

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה'' (צילום אילוסטרציה). צילום: Naama, wikipedia

העונש על העלבת חייל חרדי עשוי להגיע לשישה חודשי מאסר בפועל וקנס של 250 אלף שקל. כך הודיע לאחרונה המשרד לביטחון פנים ליעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד. וידר מקדם הצעת חוק שנועדה ללמנוע פגיעה בחיילים חרדים.

וידר יזם הצעת חוק, שלפי "כיכר השבת" זכתה לתמיכת חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה. ההצעה היתה אמורה לעלות על שולחן הכנסת השבוע. בהצעת החוק נכתב כי יש להטיל קנס כספי כבד ועונש מאסר בפועל על כל אדם שיהיה מעורב בתקיפה מילולית או פיזית של חייל, כמו יוזמי קמפיין החרד"קים, שבו הותקפו חיילים חרדים מילולית ופיזית.

הצעת החוק נועדה להעביר מסר חד-משמעי של התייצבות איתנה לצד חיילי צה"ל

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "קבוצות שוליים אלימות בחרו בשנים האחרונות בחיילי צה"ל החרדים כמטרה נוחה לשנאה ולתקיפות פיזיות ומילוליות, ביודעם כי לא ניתן לנהל הליך פלילי משמעותי כנגדם".

בהמשך הודגש כי "הצעת החוק תעביר מסר חד-משמעי של התייצבות איתנה לצד חיילי צה"ל ותגדיר מחדש את נקודת האיזון שבין חופש הביטוי לחופש השיסוי".

התגובה ששלח היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים ליוזם ההצעה, מייתרת למעשה את הצעת החוק החדשה.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?