אין סכנה

הכנסת הפיקה סרט נגד איסור ברית המילה באירופה

הסרט יוצג בכינוס פרלמנטרי של מועצת אירופה, במסגרת המאבק נגד החלטתה שקבעה כי יש סכנה בברית המילה

ברית מילה. צילום: Eliel Joseph Schafler ברית מילה. צילום: Eliel Joseph Schafler

חבר הכנסת נחמן שי יצא לאסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה, ובין השאר לקח אתו סרט נגד איסור ברית המילה. הסרט "ברית המילה היא חופש דתך, אין בה נזק וסכנה" הופק על ידי הכנסת במסגרת המאבק העקרוני שמנהל הפרלמנט הישראלי במאמץ להביא לשינוי החלטה קודמת של מועצת אירופה, שלפיה יש סכנה בברית המילה.

בעקבות ההחלטה המליצה המועצה למדינות החברות בה להגביל בחקיקה קיום ברית מילה. הכנסת, בהנחיית יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, פתחה בפעילות נמרצת נגד ההחלטה. עד כה יותר מ-100 מחברי מועצת אירופה חתמו על דרישה לבטל את ההחלטה ולקבל החלטה חדשה.

"אסור להפקיר אף זירה ואף הזדמנות כדי להדוף הטענות נגד ברית המילה", אמר שי ל-nrg. שי, שמייצג את הכנסת בכינוס הפרלמנטרי של מועצת אירופה, יזם את הפקת הסרט לאחר

ח"כ נחמן שי: 'אסור להפקיר אף זירה ואף הזדמנות כדי להדוף הטענות נגד ברית המילה'

שנודע לו כי תומכי ההחלטה מתכננים להציג סרט תיעודי המפרט את הסכנות הטמונות, כביכול, בברית המילה. הוא שיתף פעולה עם לשכת הפרסום הממשלתית.

בסרט שהפיק גיל נאור מופיעים רופאים ישראלים בעלי שם, שמסבירים את ההכרח במתן חופש דת ליהודים ולמוסלמים בכל הנוגע לברית המילה. הם גם דוחים את הטענה כי קיימת סכנה בהליך הרפואי של ברית המילה, תוך הסתמכות על מקורות מדעיים. בין המרואיינים: פרופ' גבי ברבש, מנהל בית החולים איכילוב, ד"ר אסנת קורח לב-ציון, מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים, וד"ר איברהים חרבג'י, מנהל בית חולים בנצרת.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?