רבנים חדשים בהתיישבות

בן דהן ימנה 50 רבני קיבוצים ומושבים

לראשונה זה 11 שנה עתידים להתמנות רבנים ביישובים חקלאיים, בעקבות פתרון מחלוקת בין המשרד לשירותי דת והאוצר

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מהלך שמקדם סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, יאפשר בחירה של רבני מושבים, קיבוצים ומועצות אזוריות לראשונה זה 11 שנים. אתר ערוץ 7 מבהיר כי המינויים לא יצאו לפועל בתקופה זו בגלל מחלוקת בין המשרד לשירותי דת, משרד המשפטים ומשרד האוצר. בשבועות האחרונים הגיעה המחלוקת לפתרון.

במשרד לשירותי דת הצטברו קרוב ל-200 בקשות למינוי רבנים במושבים וביישובים חקלאיים. לדברי בן דהן, המגמה היא לתת לכל קהילה יכולת למנות רב. רוב חברי הגוף שיבחר את הרבנים יהיו נציגי היישוב או המושב עצמו. בכל יישוב תמונה ועדה שבה שישה חברים – שארבעה מהם שייכים ליישוב שמבקש למנות את הרב.

סגן השר בן דהן הגיע להסכמות עם הממונה על השכר באוצר, שלפיהן רבני היישובים החקלאיים והמועצות האזוריות יידרשו לדווח אחת לחודש על חופשות וימי מחלה ואחת לשלושה חודשים על שירותי היהדות שסיפקו באותה תקופה. רבנים בערים ובמועצות מקומיות אינם חייבים כלל בחובת דיווח על חופשות, נסיעות

רבני היישובים החקלאיים יידרשו לדווח אחת לחודש על חופשות וימי מחלה ואחת לשלושה חודשים על שירותים שסיפקו באותה תקופה

לחו“ל או עדכון שוטף על פעילותם בקהילה.

"בעזרת ה' נזכה למנות בשלב הראשון חמישים רבנים במושבים ובמועצות האזוריות, שיעניקו שיעורי העמקת יהדות ויתחברו לקהילה שבה יכהנו", אמר בן דהן. "אנחנו מרחיבים את שירותי הדת מעבר לערים הגדולות במרכז הארץ להתיישבות בנגב, בגליל וביהודה ושומרון".

במשרד לשירותי דת אמרו ל-nrg שבן דהן מבקש, באמצעות הנהלים החדשים, לבצע ”ניקוי אורוות“ במסדרונות הרבנות ולסלק בעלי תפקידים אשר הגיעו לכיסאם מתוך אתנן פוליטי. ”יש רבנים שאינם מגיעים אפילו ליישוב שבו הם מכהנים כרבנים“, אמר מקור במשרד, שציין כי בן דהן מבקש להקים ”ועדת בירור“ אשר תתכנס תכופות ותוכל להעביר רבנים מתפקידם, אם לא ימלאו את תפקידם כראוי.

לידיעה בערוץ 7

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?