נאמנות משתלמת

ערד – ראשת העיר נבחרה שוב בתמיכת החרדים

ראשת העיר, טלי פלוסקוב, נשארה בתפקיד למרות טענות נגד קרבתה לקהילת חסידות גור בעיר

רחוב בערד. צילום: מיכאלי, ויקיפדיהרחוב בערד (צילום אילוסטרציה). צילום: מיכאלי, ויקיפדיה

ראשת העיר ערד, טלי פלוסקוב, שבה ונבחרה אתמול לתפקידה בבחירות שנערכו בעיר. פלוסקוב מייצגת את ישראל ביתנו ומקורבת לקהילה של חסידי גור בערד, המונה יותר מ-750 משפחות. היא זכתה לתמיכת החרדים בהתמודדות בבחירות.

באתר "בחדרי חרדים" ציינו כי הפרסומים נגד פלוסקוב התרכזו בעיקר בקרבתה לאוכלוסייה החרדית בעיר ובהטבות שלטענת יריביה היא מעניקה לקהילת גור. פלוסקוב התמודדה נגד משה אדרי, שמזוהה עם הליכוד, וניסן בן חמו שייצג את יש עתיד.

ההצבעה בערד היתה חודשיים וחצי אחרי הבחירות לרשויות המקומיות, מכיוון שהבחירות הקודמות בעיר היו במועד נפרד. עד לבחירות הקודמות נוהלה העיר על ידי ועדה ממונה מטעם משרד הפנים.

הרב ישראל ענדען: 'מדובר בניצחון אדיר לחרדים, שקיבלו ארבעה מושבים במועצה על חשבון הליכוד והעבודה'

פלוסקוב זכתה ב-55% מקולות הבוחרים. למקום השני הגיע בן חמו עם 41%. 50% מבעלי זכות ההצבעה הצביעו בבחירות. במועצת העיר יהיו לרשימתה של ראשת העיר ארבעה חברים, לחרדים ארבעה חבריה, חמישה לניסן בן חמו ושניים לרשימה של דודי אוחנונה.

העסקן הרב ישראל ענדען, תושב ערד לשעבר, אמר: "מדובר בניצחון אדיר לחרדים, שקיבלו ארבעה מושבים במועצה בנס של ממש על חשבון הליכוד והעבודה, שלא נכנסו לבסוף. למרות ההסתה האנטי חרדית של מפלגתו של ניסן בן חמו ולמרות הסיכוי להקים קואליציה בלי חרדים, החרדים ייכנסו עקב תמיכתם בראשת העיר".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?