ללא זכות הגנה

קנס על העלבת הח"כ המגדף

תחנת "רדיו ללא הפסקה" תשלם כ-70,000 שקל בגלל התבטאויות של השדר נתן זהבי נגד ח"כ ישראל אייכלר. מנכ"ל חדו"ש: "אייכלר הוא המסית המקצועי שתמיד הוא הקורבן"

ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

תחנת הרדיו "רדיו ללא הפסקה" נקנסה ב-69,700 שקל, בגלל דברים שאמר השדר נתן זהבי נגד חבר הכנסת ישראל אייכלר מיהדות התורה. האתר "שטיבל" מדווח כי העונש הוטל על התחנה בשל שתי תוכניות ששודרו ביוני 2013, שבהן אמר זהבי כי אייכלר הוא “גמד תרבותי, יצור חסר חוט שדרה, אוכל חינם, מנוול ועוכר ישראל..." זהבי הוסיף: "בושה וכלימה למדינת ישראל שעל מנהיגיה נמנים אנשים כמו אייכלר. לא הרב, לא הח”כ ולא אמו. הייכלר, הייכלר, הייכלר, הייכלר, הייכלר!"

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר: "השוואות לנאצים אינן ראויות, אבל ספק אם יש מישהו שמזוהה עם התופעה יותר מהח"כ המגדף ישראל אייכלר. זאת, כפי שנחשף היטב בדו"ח חדו"ש – 'הח"כ שרואה בישראל אויב'. אין דבר אבסורדי יותר מלקנוס אדם על שהשווה את אייכלר לנאצים. כשאייכלר השתמש בהשוואה המתועבת הזו כל כך הרבה פעמים, הוא ויתר על כל זכות להגנה. הזעקה שלו היא זעקת הקוזאק הנגזל, הבריון המילולי מגלגל העיניים, המסית המקצועי שתמיד הוא הקורבן".

נתן זהבי אמר בשידור: אייכלר הוא יצור חסר חוט שדרה, אוכל חינם, מנוול ועוכר ישראל

החלטתה המקורית של הרשות השנייה היתה להטיל על תחנת הרדיו קנס של 25,000 שקל. התחנה ערערה על ההחלטה ועתה קבעה ועדת הערר של הרשות השנייה כי עליה לשלם קנס של קרוב ל-70,000 שקל. בהחלטת ועדת הערר של הרשות השנייה נאמר כי היא “רואה בחומרה את ההתבטאויות הפוגעניות והבוטות, לרבות השימוש בהקשרים נאציים".

בדו"ח חדו"ש, שפורסם לפני שובו של אייכלר לכנסת, בפברואר 2011, נכתב כי אייכלר מרבה להשתמש בביטויים חריפים נגד מדינת ישראל, הציבור החילוני ויריביו הפוליטיים. בטורים שפרסם בעיתון החרדי "משפחה" כתב כי ישראל היא "מדינת אויב" ו"משטר רשע" וכי בג"ץ הוא "מעוז השלטון החילוני המושחת".

אייכלר, כאמור, אינו נרתע משימוש בהשוואות לנאצים. בין השאר כתב כי חילונים שנאבקו נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", "נאצים ישראלים" ו"מחתרת נאצית". ב-1997 כתב בעיתון "המחנה החרדי" כי הרפורמים בגדו בקורבנות השואה ו"התענגו על זכרם".

לדו"ח חדו"ש על התבטאויותיו של אייכלר

לידיעה באתר "שטיבל"איך תוכל לפעול?