לא לתפארת מדינת ישראל

מה מסתתר מאחורי החיוך

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, מסביר למה ההכרה בשליחות לבתי חב"ד בעולם כשירות לאומי היא רעיון הזוי, בין היתר מכיוון שמדובר בחסידות אנטי ציונית, מיסיונרית, פוליטית ומשיחית

"ללא ספק, חב"ד בהגדרתה, לרבות בתי חב"ד בעולם, נועדו למטרה מיסיונרית. הם גם עוזרים וגם עושים דברים נפלאים, אבל ביסודו של דבר הם הוקמו כדי לקדם את תפיסת עולמה של חב"ד וכדי לקדם את היהדות על פי הבנתה ברבים", אמר מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב' בתוכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10.

רגב התראיין בתוכנית בעקבות ההצעה שיזם ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה, שלפיה שלוחי חב"ד בעולם יקבלו הכרה כאילו הם משרתים בשירות לאומי. רגב הדגיש כי חב"ד היא תנועה מיסיונרית ואנטי-ציונית. "רק לפני שנתיים, הרי זכור לנו מה שקרה עם הרב שמעון רוזנברג, שהוזמן להדליק את המשואה בהר הרצל, ורבני חב"ד יצאו בגלוי ואמרו, 'הדבר הזה איום ונורא, אסור שזה ייעשה', בשם שלוחי חב"ד שבחוץ לארץ. הוא הדליק את המשואה וביזה את המעמד, בכך שגם במעמד הזה הוא לא סיים כפי שמסיימים כל המוזמנים למעמד הזה, באמירת 'לתפארת מדינת ישראל', אלא אמר 'לתפארת מדינת ארץ ישראל'", הזכיר רגב.

מנכ"ל חדו"ש הוסיף כי לוח השנה של חב"ד אינו כולל את יום העצמאות וציין כי בסיפורי חב"ד מסופר על הרבי, ש"קיבל מתנה של לוח שנה, מחק בעצמו את יום העצמאות. הוא מתאר את מדינת ישראל כפשע שאירע בה' באייר תש"ח, כחשכת הגלות כפול ומכופל. את התיעוד הזה איש לא הכחיש. ולכן נדמה לי שלא יהיה זה לתפארתה של המדינה, אם דווקא חב"ד תקבל את ההיתר לקבל כוח אדם חינם, במקום שירות צבאי, לקבל שירות אזרחי לקידום האינטרסים שלה", אמר רגב.

יוזם ההצעה, ח"כ שטרן, אמר בתוכנית: "כבר לפני שנתיים, כשהייתי יו"ר הקרן לרווחה לנפגעי השואה, פגשתי שליחי חב"ד בכל מיני מקומות בעולם. ראיתי את ההקרבה שהם עושים, את הבית שהם משמשים לישראלים, את המקלט שהם מהווים במקרה שמישהו הולך לאיבוד, את האירועים שהם עושים ל-200, 300, 400, 500 איש, לילות סדר, ימי זיכרון, ימי עצמאות. הפעילות שלהם, אין שם מיסיונריות".

 

embed icon


איך תוכל לפעול?