מי יעשה סדר

הסיקריקים אחראים למצבה של בית שמש

קבוצה קטנה, אלימה וקיצונית השתלטה על העיר, גרמה להסתת כלל הציבור נגד החרדים בה והביאה להחלטה על עריכת בחירות חוזרות, כותב מני גירא-שוורץ ב"כיכר השבת"

הפגנת חרדים ברמת בית שמש נגד ניתוח גופת ילדה 06.05.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנת חרדים ברמת בית שמש (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

חלקים נרחבים מבית שמש נמצאים בשליטתה של קבוצת סיקריקים מטורפת וקיצונית, שהשיגה את אחיזתה בהם באמצעי טרור. פרובוקטורים חילונים השתמשו בפעילותה של הקבוצה השולית הזאת כדי להסית את כלל הציבור נגד החרדים ואת תושבי בית שמש נגד שכניהם, כותב מני גירא-שוורץ ב"כיכר השבת".

כמה עשרות קיצונים מוסתים יצרו שרשרת של אירועים שבעקבותיהם נתפשת בית שמש כעיר קיצונית, הוא מוסיף. האווירה הציבורית הזאת השפיעה על החלטת בית המשפט בשבוע שעבר, שהורה על קיום בחירות חוזרות בבית שמש. סביר להניח, לדבריו, שאותה קבוצה שולית, קיצונית ותוקפנית תיאבק גם בבחירות החוזרות בבית שמש נגד תמיכה של אחיהם לקהילה, בני העדה החרדית, בראש העיר משה אבוטבול.

אבוטבול – שבמקרים רבים לא רצה להיכנס לעימות עם אותם גורמים, מסיבות מובנות (רצון להימנע מהתקפות אלימות מצד

אבוטבול – שבמקרים רבים לא רצה להיכנס לעימות עם הסיקריקים, יצטרך כעת לעשות מעשה

הסיקריקים), יצטרך כעת לעשות מעשה. הוא יכול להילחם בהם,אם ייבחר שנית, וכך להביא לשמירת שמם של העיר ושל רבבות תושביה החרדים השפויים.

אם ייבחר המועמד החילוני, אלי כהן, יהיה זה בעיקר בגלל הסיקריקים, טוען גירא-שוורץ. מעניין יהיה לראות באלו כלים הוא יטפל בבעיה ואם יהיה לו האומץ להתמודד אתה.

דבר אחד ברור, מסכם גירא-שוורץ, עיתונאי חרדי מ"קו החשיפות", מישהו צריך לעשות סדר בבית שמש, למען עתיד הציבור החרדי בעיר. לאבוטבול יש הזדמנות להחזיר את השפיות ואת ההנהגה החרדית האחראית לבית שמש. עליו להציב בפני אותה קבוצה את האפשרות לנהוג באחריות ליישר ולהתרסן, או שייאלץ לנקוט נגדה יד קשה.

למאמר ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?