לאן נעלם ישי?

לא רק נשים. ביטאון ש"ס מדיר את תמונתו של אלי ישי

בעיתון "יום ליום" לא פורסמה בשבועות האחרונים תמונתו של היו"ר הקודם של התנועה

שלישיית ההנהגה של שס אריה דרעי אלי ישי אריאל אטיאס אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את המפלגה 18.10.2012 צילום: יונתן סינדל. פלאש 90.אלי ישי עם אריה דרעי ואריאל אטיאס, אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את ש"ס בבחירות, אוקטובר 2012. צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, וקודמו בתפקיד, אלי ישי, הבטיחו לפני מעט פחות מחודשיים, "נעשה הכל כדי לשמור על אחדות ש"ס". אבל מאחורי הפגנת האחדות המתח בין שני המנהיגים רק גובר.

מקורביו של ישי הדליפו לאחרונה לחדשות 2, כי דרעי מנע לכאורה את מינויו של ישי ליו"ר ועדת חוץ וביטחון. אנשי דרעי הכחישו את הידיעה ותקפו דווקא את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלדבריהם "מנסה להמשיך ולבחוש בש"ס באמצעות קידומו של ישי".

החלשת מעמדו של ישי באה לביטוי גם בביטאון ש"ס, "יום ליום". בשבועות האחרונים העיתון נמנע מלפרסם את תמונתו של היו"ר לשעבר ומתעלם ממנו. לדוגמה, בגיליון שהודפס בסוף השבוע שעבר פורסמה תמונה שבה נראה דרעי לצדו של ראש ישיבת כיסא רחמים, רבי מאיר מזוז, בהילולה לזכר רבי מצליח מזוז. בדיקה קצרה העלתה כי בתמונה המקורית נראה גם ישי, שישב מימינו של מזוז, אבל ב"יום ליום" התעלמו ממנו.

בתמונה אחרת שפורסמה בעיתון נראה חבר מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, בשמחת פדיון הבן של נכדו של ח"כ נסים זאב.

מקורבי דרעי: ישי משחק אותה מסכן, תמים וישר דרך, בעוד ההפך הוא הנכון

בתמונה מופיעים כהן, דרעי וזאב. בתמונה המקורית צולם גם ישי, אבל הוא לא נראה בתמונה שפורסמה בעיתון.

מקורביו של דרעי אמרו: "מותר לו לעשות לישי את מה שהוא עשה לאריה דרעי במשך 13 שנה. אלי ישי הוא הקוזק הנגזל. הוא משחק אותה מסכן, תמים וישר דרך, בעוד ההפך הוא הנכון".

אנשי ישי אמרו: "חוץ מחילול ה' שום דבר לא יוצא מזה. הם חושבים שהם פוגעים באלי ישי, אבל הם פוגעים בציבור הספרדי כולו ובתנועת ש"ס בפרט".

מקור ב"יום ליום" הודה כי תמונתו של ישי הושמטה במכוון: "אנחנו לא סתם מצנזרים תמונות. אנחנו מקבלים הוראה מלמעלה". התגובה הרשמית של "יום ליום": "אנו נותנים ביטוי לכל חברי הכנסת של ש"ס ובמערכת אין שום הנחיה למחוק שמות או דמויות".

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?