השער סגור

חדו"ש לשר פירון: שלול התקציב מאולפנות שלא יאפשרו כניסת מסבירני צה"ל

הרב שמואל אליהו קרא למנהלי אולפנות לא לאפשר לארגונים המעודדים גיוס לצבא לפעול במוסדותיהם

הרב של צפת, שמואל אליהו, מוביל תפילה במדבר יהודה נגד אפשרות ההכרה במדינת פלשתינית. 20092011. צילום: נתי שוחט, פלאש 90הרב שמואל אליהו בתפילה במדבר יהודה נגד אפשרות ההכרה במדינת פלסטינית. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרב שמואל אליהו הודיע על הקמת גוף הסברה שיפעל באולפנות של החינוך הדתי-הלאומי ויזהיר תלמידות מפני "סכנת השירות בצה"ל". אליהו, רב העיר צפת הנמנה על המתנגדים הבולטים לגיוס בנות לצבא, גם קרא למנהלי האולפנות והתיכונים הדתיים-הממלכתיים שלא לאפשר לעמותות המעודדות גיוס לצבא לפעול במוסדות החינוך שלהם.

לפי ידיעה ב-ynet, במכתב לראשי המוסדות לבנות קבע הרב אליהו כי "השירות הצבאי אינו ראוי לבת ישראל", משום שבצבא היא עלולה להיתקל במצבים הפוגעים בה "אמונית, רגשית ולצערנו לעתים גם פיזית".

באתר "סרוגים" נכתב כי הרב אליהו האשים עמותות המעודדות גיוס לצבא בהפצת שקרים וקרא למנהלי האולפנות "לא לפתוח שעריהן בפני עמותות המעודדות שירות צבאי וקוראים לכולם לחזק אצל הבנות את הרצון והצורך לשרת את העם והארץ מתוך קדושה, ולאור הערכים הגדולים לאורן חונכו הבנות".

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, פנה לשר החינוך, שי פירון, וקרא לו להפסיק את המימון לכל אולפנה ומוסד חינוכי שימנעו כניסת נציגי צה"ל. "ראשי האולפנות צריכים להחליט האם הם חלק מהמפעל הציוני ומכירים בחובת הגיוס תוך מתן אפשרות

הרב אליהו כתב כי השירות הצבאי אינו ראוי לבת ישראל, משום שבצבא היא עלולה להיתקל במצבים הפוגעים בה 'אמונית, רגשית ולצערנו לעתים גם פיזית'

לתלמידות לבחירה חופשית בין שירות בצה"ל ושירות לאומי, או שהם מעדיפים להצטרף לשוללי הסולידריות הלאומית והלגיטימיות של צבא העם", כתב רגב. "אם צה"ל פסול ומטמא בעיניהם, שידירו את עצמם בבקשה לא רק משירות צבאי אלא גם מתקציבי המדינה ומשאביה, ואם אין בכוחם לעשות בחירה זאת בעצמם והם מבקשים ליהנות מכל העולמות – מוטלת אחריות זו עליך להעמידם על חובות בסיסיות אשר מצופה ממוסדות אלה לעמוד בהן, וביניהן – כיבוד רשויות הצבא והחשיבות כי בחירתן של הבוגרות תהיה מבוססת על שמיעה ישירה של דוברי הצבא המופקדים על שירות נשים בצה״ל".

רגב הוסיף כי לא נותר אלא לתהות אם מוסדות חינוך במימון המדינה ימשיכו לסגור את שעריהם בפני נציגי הצבא, "אך יפתחו אותם בפני מוציאי לעז דוגמת הרב אליהו, כדי שיוכלו להוסיף ולפגוע בשירות המשותף וצבא העם. לנוכח דברים אלה ברור כי תגובתך הדחופה והנמרצת דרושה, ואני מקווה שתפעל בעניין ללא שיהוי".

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב"סרוגים"איך תוכל לפעול?