עיר בלי חזיר?

עצומה לסגירת חנויות המוכרות מוצרי חזיר באשדוד

הוועד למניעת מכירת חזיר באשדוד גם ביקש מחברי המועצה החרדים לפעול לסגירת מעדניות לא כשרות

רחוב באשדוד. צילום: Ori~, wikipediaרחוב באשדוד (צילום אילוסטרציה). צילום: Ori~, wikipedia

200 מתושבי אשדוד חתמו על עצומה הקוראת לסגור חנויות בעיר, שבהן נמכרים מוצרים מבשר חזיר. את העצומה יזם אלי חדד, העומד בראש הוועד למניעת ממכר חזיר באשדוד. חדד פנה לכמה מחברי מועצת העיר, רובם חרדים, וביקש מהם לפעול לסגירת מעדניות לא כשרות.

ב-ynet מזכירים כי בעבר נעשה ניסיון למנוע מכירת בשר חזיר באשדוד, אבל בסופו של דבר נוצר סטטוס-קוו, שבו פועלות בה חנויות רבות המוכרות בשר לא כשר. מעדניות לא כשרות יש בעיקר ברובע א' וברובע ד' באשדוד.

לפני כמה שנים נפתחה מעדנייה לא כשרה ברובע א'. חדד ניסה למנוע ממנה לפעול, אבל הצליח רק להביא לסגירתה בשבתות לפרק זמן קצר. לאחרונה נפתחה חנות דומה ברובע ד', וגם באזורי התעשייה של אשדוד יש חנויות לא כשרות. "צריך לעשות משהו כדי שהתופעה לא תתפשט כמו פטריות אחרי הגשם", אמר חדד.

מי שלא רוצה שלא יקנה, אבל לקבוע מה למכור ומה לאכול בבית הפרטי זו חוצפה

סגן ראש העירייה, הרב מרדכי ליברמן מיהדות התורה, מסר כי קיבל את המכתב בעניין חנויות החזיר ושלח מכתב לראש העירייה, ד"ר יחיאל לסרי, בעניין זה. "דרשתי מראש העירייה לפעול במהירות בנושא", ציין ליברמן. "על מנת לבחון שמירה על אשדוד כעיר יהודית המכבדת את תושביה ברוח של מורשת ישראל".

חבר המועצה שמעון (סניה) כצנלסון, אמר בתגובה כי אשדוד תמיד היתה עיר פלורליסטית וליברלית. "למקומות האלה יש קליינטים, הרי אם לא יהיו קליינטים, העסק יבין שאין בכך צורך וזה ייסגר לבד", הוסיף כצנלסון.

ורוניקה ויגדורצ'יק, נציגת מרצ באשדוד, אמרה כי סגירת חנות היא פגיעה בזכות הקניין. "שכל אחד יחיה איך שירצה, מי שלא רוצה שלא יקנה", אמרה, "אבל לקבוע מה למכור ומה לאכול בבית הפרטי זו חוצפה".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?