המצוקה תחכה

דיור חרדי? לח"כים החרדים זה לא חשוב

חברי הכנסת של יהדות התורה וש"ס ביטלו ברגע האחרון את השתתפותם בדיון שכינס השר אורי אריאל בנושא הדיור החרדי. טענות: דרעי נקם על סיור של אריאל עם ישי

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל בכניסה לישיבת ממשלה. 28-07-2013. צילום: פלאש 90שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, בכניסה לישיבת ממשלה. צילום: פלאש 90

חברי הכנסת מיהדות התורה ומש"ס הודיעו אתמול, ברגע האחרון, כי הם מבטלים את השתתפותם בדיון עם שר השיכון, אורי אריאל מהבית היהודי. הפגישה היתה אמורה לעסוק במצוקת הדיור החרדית.

ההחלטה על ביטול הפגישה התקבלה בתיאום בין ראשי ש"ס וחברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה. "כיכר השבת" מסביר כי הסיבה לביטול היא הזעם הרב של הסיעות החרדיות על התנהלותה של הבית היהודי. הח"כים החרדים כועסים על מדיניותה של הבית היהודי בכל הנוגע לקיצוץ תקציבים הקשורים לישיבות ולציבור החרדי. גם יחסה של מפלגת הבית היהודי למצוקת הדיור החרדית מעורר את כעסם.

באתר "קוקר" מציינים כי נשמעות טענות כאילו יו"ר ש"ס, אריה דרעי, החליט לבטל את הפגישה כנקמה על סיור שערך אריאל עם קודמו, אלי ישי, בהר יונה.

מקור בש"ס: לא נשב לקוקטיילים שנועדו רק ליחסי ציבור עם אותם גורמים שמקצצים ופוגעים בעולם התורה

בכיר ביהדות התורה אמר: "יש גבול לחוצפה. השר אריאל הוא מבכירי הקואליציה הגרועה ביותר שהיתה לציבור החרדי מאז קום המדינה. ברור שח"כים לא יסכימו להשתתף במפגש שכזה".

מקור בש"ס אמר: "לא נשב לקוקטיילים שנועדו רק ליחסי ציבור עם אותם גורמים שמקצצים ופוגעים בעולם התורה. לא ייתכן שיד אחת תנעץ חרב והיד השנייה תלטף".

בכיר בלשכת שר השיכון אמר: "לאחר הסיור שערך השר אריאל בשבוע שעבר עם ח"כ אלי ישי בהר יונה ומספר שעות לאחר הביקור שערך עם הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, בתל ציון, נודע לנו כי יו"ר ש"ס אריה דרעי הורה לחברי הכנסת של ש"ס לא להגיע ולהשתתף בישיבה מקצועית וחשובה לפתרון מצוקת הדיור החרדי".

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?