מי ירחם על הילדים

תעמולה לילדים חרדים: ממלכת הרשע נגד התורה

המוסף לילדים של "יתד נאמן" מסביר לקוראיו את הסכנות הטמונות בגיוס תלמידי ישיבות ובקיצוץ קצבאות הילדים וכולל את הבית היהודי בין המפלגות החילונית

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgילדים בתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מטרת חוק הגיוס אינה שוויון בנטל, אלא פגיעה בתורה; הבית היהודי היא מפלגה חילונית; יו"ר יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, חצוף; "צבא ההגנה לישראל" הוא שם מצחיק; וממשלת ישראל היא "ממלכת הרשע".

התיאורים האלה מופיעים במוסף הילדים של העיתון "יתד נאמן". כך, לדוגמה, מתוארת במוסף, "יתד שלנו", הפעילות לניסוח החוק לשוויון בנטל: "בימים אלה מתקיימים שוב הדיונים על 'חוק הגיוס', שמטרתו לגייס אלפי צעירים חרדים לשורות הצבא, ששמו – כמה מצחיק – 'צבא ההגנה לישראל'. הן אינם מבינים, או אינם רוצים להבין, שההגנה הטובה ביותר לעם ישראל היא לימוד התורה".

העיתון מותח ביקורת על שיח השוויון של מנהיגי המפלגות החילוניות, שביניהן כוללים עורכיו את הבית היהודי. הוא גם מזלזל בטענתם "כאילו אין הבדל בין דם חילוני ודם חרדי". הדברים מובאים במדור "הכל בכל מכל כל", שבו מקבץ ידיעות מתחומים שונים, להעשרת הידע הכללי.

כתבה ב-ynet מתארת כיצד עורכי "יתד נאמן" מבהירים לקוראיהם את הסכנה הטמונה בגיוס תלמידי ישיבות לצבא. "כמה מהם יוכלו לחזור אחר כך לעולם הישיבות, כשהם שלמים בנפשם ובאהבת התורה שלהם? אל תנסו, כי היה לא תהיה! המחזות הללו

פרעה ציווה להשליך את הילדים העבריים ליאור. בישראל של ימינו לא משליכים ליֵאור, אבל משליכים לחיי עוני ורעב

לעולם לא יתממשו, בס"ד. זה מה שרוצה ממלכת הרשע של ימינו לעשות: להוציא את מבחר בנינו מן הישיבות, להשתיק את עולם קול התורה, אבל אין להם שום סיכוי שהדבר יתבצע", נכתב בעיתון.

גם בנוגע לקיצוץ קצבאות הילדים יש ל"יתד שלנו" ביקורת חריפה. "פרעה ציווה להשליך את הילדים העבריים ליֵאור, פן ירבו", כותב העיתון. "בישראל של ימינו לא משליכים ליֵאור, אבל משליכים לחיי עוני ורעב, מתוך כוונה – שלא תִּצלח – להקטין את מספר הילדים החרדים".

בהקשר זה תוקף העיתון את יו"ר יש עתיד. "שר האוצר החצוף יאיר לפיד אמר אז בפה מלא כי הקיצוץ אינו נובע מסיבות תקציביות, כאילו אין כסף למדינה, אלא מ'סיבות מוסריות' - 'לא לפרנס הורים שלא יוצאים לעבודה'. כאילו ההורים החרדים הם עצלנים שלא רוצים לעבוד. אין לו רחמים על ילדים שממש רעבים ללחם לאכול ולבגד ללבוש – העיקר שיפסיקו ללמוד תורה", נכתב ב"יתד שלנו".

לכתבה ב-ynetאיך תוכל לפעול?