תוצאת ההסתה

כתובות נאצה בביתה של חברה בהנהלת נשות הכותל

בחדר המדרגות בבית שבו מתגוררת פגי סידור ועל דלת דירתה רוססו כתובות נגד נשות הכותל

תפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. 17.10.2012. צילום: מיכל פטאלתפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. צילום: מיכל פטאל

"נשות הכותל נבלות" ו"פגי היזהרי" – כתובות אלה ואחרות רוססו על דלת ביתה של פגי סידור, חברה בהנהלת ארגון נשות הכותל, ובחדר המדרגות בביתה.

את הכתובות מצאו שכניה לבניין, שדיווחו על כך למשטרה. בעקבות הדיווח באו שוטרים לביתה של סידור. היא התלוותה לשוטרים לתחנת המשטרה ושם הגישה תלונה.

סידור אמרה ל"ישראל היום": "אני ממש מרגישה מאוימת. זו הרגשה איומה. אני מצביעה על האשמים האמיתיים בעיני, שהם לא ילדים חסרי אחריות, אלא הרבנים והמנהיגים של חלק מהציבור החרדי, שמסיתים בלשון בוטה. היתה הסתה פרועה באמצעי התקשורת שלהם. יש להם אחריות כבדה, שיום אחד יהיה משהו יותר גרוע. אני מרגישה סכנה לחיי. אולי מישהו ישים לי מטען מאולתר".

נשות הכותל מוצגות ברחוב החרדי כנשות האופל ונשות המריבה

גם ב-20 במאי רוססו באותו מקום כתובות נגד סידור. לזלי זקס, מנכ"לית נשות הכותל, אמרה: "אנו רואות את המקרה בחומרה. זוהי תוצאה ישירה של ההסתה וההשתלחות חסרת הרסן נגד נשות הכותל, המוצגות כנשות האופל ונשות המריבה ברחוב החרדי ובמדיה הדתית והחרדית. יש סילוף מכוון של העובדות והתוצאה הבלתי נמנעת היא התחושה שמותר ואולי אף רצוי לפגוע בנו. נשות הכותל משלמות מחיר אישי כבד על עמידתן בחזית המאבק נגד הדרת נשים".

לידיעה ב"ישראל היום"איך תוכל לפעול?