האפליה נמשכת

דו"ח: ב-95% משידורי קול ברמה אין נשים

למרות התחייבותה לרשות השנייה, תחנת הרדיו החרדית ממשיכה בהדרת נשים משידוריה

קול ברמה. צילום: zeevveez, flickrקול ברמה. צילום: zeevveez, flickr

תחנת הרדיו החרדית קול ברמה התחייבה לפני הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו כי תשלב בשידוריה נשים בשיעור גבוה יותר מכפי שעשתה עד לאחרונה, אבל דו"ח שערכה חברת יפעת מראה כי בפועל לא חל שינוי בתחום זה.

לפי הדו"ח, שהוגש לבית המשפט, התחנה משתפת בשידוריה כחמש נשים ביום, לעומת 69 גברים. מחברי הדו"ח מצאו כי ב-95% משעות השידור בתחנה לא מושמע כלל קולן של נשים. הדו"ח נמסר לבית המשפט על ידי ארגון "קולך", שהגיש תביעה ייצוגית נגד קול ברמה.

יפעת בדקה את שידורי קול ברמה בעקבות בקשה של "קולך". החברה עקבה אחרי 77 תוכניות, שאורכן הכולל 101 דקות, המשודרות במשך שבוע שלם. בפרק זמן זה הושמעו בתחנה 37 נשים, לעומת 484 גברים. נשים הושמעו במשך 182 דקות (כשלוש שעות), בעוד שקולם של גברים נשמע במשך 3,477 דקות (כ-57 שעות).

"קולך", ארגון דתי-פמיניסטי, הגיש לפני למעלה משנה להנהלת בתי המשפט בקשה לתביעה ייצוגית על סך 104 מיליון שקל

קול ברמה: מה מצפים מאתנו אותם 'ארגונים פלורליסטיים'? שנעצור נשים ברחובות ונכפה עליהן לעלות לשידור?

נגד קול ברמה, מכיוון שהתחנה נמנעת מלשדר קול דיבור או שירה של אשה מלבד בשעות מוגדרות.

ב-ynet נכתב כי באי כוח התובעים, עו"ד אסף פינק ונעמי מה-נעים ממשרד עו"ד יעקב פינק, ועו"ד אורלי ארז-לחובסקי מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה, אמרו בבית המשפט כי למרות התחייבותה של קול ברמה להעלות את מספר הנשים המשתתפות בשידוריה, נתוני ההאזנה מראים באופן חד-משמעי כי אפליית הנשים בקול ברמה נמשכת.

מרדיו קול ברמה נמסר בתגובה: "בשימוע שנערך לתחנה בנושא השמעת נשים בתחנה, אמרו מנהלי קול ברמה כי התחנה לא מדירה את נשות המגזר, כי אם אלה מרצונן בוחרות שלא לעלות... התחנה קראה וקוראת לכל מאזינה החפצה בכך לעלות לשידור, ולראיה, מרגע החלטת הרשות השנייה לא דווח ולו על מאזינה אחת שסורבה לעלות לשידור. מה מצפים מאתנו אותם 'ארגונים פלורליסטיים'? שנעצור נשים ברחובות ונכפה עליהן לעלות לשידור?"

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?