שנינו יחד על במה אחת

השר לשעבר מרגי השתתף בפאנל עם רבה רפורמית

הסיבה להשתתפותו של חבר הכנסת מש"ס, שהיה השר לשירותי דת, בפאנל היא הפלגנות החרדית, כותב אבי בלום בטור באתר "בחדרי חרדים"

השר לשירותי דת, יעקב מרגי. 24.10.07. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90השר לשירותי דת לשעבר, יעקב מרגי. צילום: מיכל פטאל, פלאש 90

חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס, השר לשירותי דת לשעבר, השתתף בדיון עם רבה רפורמית. הדיון התקיים בכנס שדרות ועסק בחלוקה הוגנת של תקציבי המדינה לכל זרמי היהדות, ובהם הרפורמים והקונסרבטיבים. הרבה הרפורמית, גלית סדן, אמרה בין השאר כי חשוב שנשים יהיו שותפות להתחדשות היהודית.

מרגי אמר כי לפי חז"ל היהדות היא של כולנו. לטענתו, מערכת החינוך אינה מכילה מספיק תכנים בעלי אופי דתי ולכן ערכי היהדות ומנהגיה אינם מוכרים דיים בפלחי אוכלוסייה שונים.

אבי בלום, שכותב על האירוע בטורו באתר "בחדרי חרדים", מציין כי הסכמתו של מרגי לשבת באותו פאנל עם נציגה רפורמית היא תקדים, שכן המדיניות החרדית הבלתי מתפשרת

המדיניות החרדית הבלתי מתפשרת עוד מתקופת ההשכלה שללה כל הכרה בתנועה הרפורמית

עוד מתקופת ההשכלה שללה כל הכרה בתנועה הרפורמית. המסורת הזאת נשמרה גם מאז הקמת המדינה.

לדברי בלום, הסיבה להסכמתו של מרגי להשתתף באירוע כזה היא הפלגנות בתוך החברה החרדית. "הסכסכנות הבלתי פוסקת ביבשה, באוויר ובי-ם, הביאה למצב שבו אין מלך בישראל ואיש הישר בעיניו יעשה. מה שהיה עד תמול-שלשום בגדר ייהרג ואל יעבור, הופך למעבר-חציה. אז מה הפלא שכולנו, אשכנזים כספרדים, נראים על-הפנים?" כותב בלום.

לטור המלאאיך תוכל לפעול?