מרמה ממוסדת ומתוכננת

וינשטיין מערער על תוצאות הבחירות בבית שמש

היועץ המשפטי לממשלה מבקש מבית המשפט להורות על ביטול הבחירות בעיר, בגלל חשדות לזיופים

הפגנה של תושבי בית שמש כנגד נצחונו של מועמד החרדים לראשות העירייה משה אבוטבול. המפגינים טוענים שהניצחון הושג בעזרת זיופי בחירות. 07.11.2013. צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90הפגנה של תושבי בית שמש נגד נצחונו של איש ש"ס משה אבוטבול בבחירות.  צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים ערעור על תוצאות הבחירות בבית שמש. היועץ מבקש מבית המשפט להורות על ביטול תוצאות הבחירות בעיר.

הערעור הוגש בעקבות חקירת משטרה, שהחלה עוד ביום הבחירות לרשויות המקומיות, לאחר שהוגשו תלונות על מעשי זיוף ומרמה בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות.

"מממצאי החקירה עולה תמונה חמורה של פעילות עבריינית, שיטתית, מכוונת, מאורגנת וממוסדת, שבה נטלו חלק עשרות רבות של אנשים, והושקעו משאבים כלכליים רבים. כל זאת, בכוונה תחילה לשנות את תוצאות הבחירות, ומתוך מחשבה שיש בפעולות אלה כדי לשנותן", נכתב בערעור.

בערעור, לפי "גלובס", נטען גם שמכיוון שהבחירות בבית שמש הוכרעו בהפרשים קטנים (הפרש של 956 קולות בלבד בבחירות לראשות העירייה) היה בפעולות שעליהן הצביעה חקירת המשטרה כדי להשפיע על תוצאותיהן.

החקירה מצביעה על ניסיון שיטתי לפגוע בטוהר הבחירות באמצעות פעילי סיעות שהתחזו לאחרים והצביעו במקומם

הפרקליטות טוענת כי "הממצאים החמורים ביותר שנחשפו בחקירה מלמדים על ניסיון מתוכנן, מכוון ושיטתי, בהיקף נרחב, לפגוע בטוהר הבחירות ולהשפיע על תוצאתן באמצעות פעילי סיעות שהתחזו לאחרים והצביעו במקומם לסיעה ששלחה אותם ולמועמד המומלץ על-ידה לראשות העיר".

לפי הערעור, מדובר בתופעה מתוכננת ורחבת היקף. הפעילות "כללה שידול של בעלי זכות בחירה למסור את תעודות הזהות שלהם לפעילים. תעודות הזהות נאספו לאחר פניות טלפוניות מוקדמות, באיסוף ישירות מהבתים על ידי הפעילים או באמצעות נקודות איסוף ומפגשים בבתי הכנסת ובמקומות אחרים. ביום הבחירות נערך מבצע לשיגור מתוזמן של המתחזים להצבעה בקלפיות והחזרתן של תעודות הזהות למוקדים ולבעליהם המקוריים".

לידיעה ב"גלובס"איך תוכל לפעול?