שלילת רשיון מטעם הרב

רבנים חרדים מתחו ביקורת על הניסיון למנוע מנשים לנהוג

רב העיר אשדוד ורב העיר אלעד הגיבו על דברי הרב אמנון יצחק, שאמר בהרצאה שנהיגה של נשים פוגעת בצניעות

אמנון יצחק. צילום: משה הלוי, ויקיפדיהאמנון יצחק. צילום: משה הלוי, ויקיפדיה

הרב יוסף שיינין, רב העיר אשדוד, אומר כי נהיגה של נשים אינה מעוררת בעיות בתחום הצניעות. "אשה שהולכת ברחוב יותר נראית מאשר אם היא בתוך הרכב, ולכן בעיני אין בעיה", אמר הרב שיינין ל"כיכר השבת".

הרב שיינין הוסיף: "ידוע לי שישנם רבנים ששוללים את זה, אני לא יודע למה. לא באתי אתם בדברים, ולכן אינני יודע מה הנימוק להם. אולי צריך היה לשלול מנשים ללכת ברחוב".

גם הרב מרדכי מלכה, רב העיר אלעד, סבור שעצם הנהיגה של נשים אינה אסורה, אבל הדגיש שאשה צריכה לנהוג בצניעות. "בימינו, שמדובר בכורח המציאות למשק הבית – אם זה הסעת הילדים או קניות, ובמידה שהאשה לא תנהג הבעל יצטרך לעשות זאת ויהיה זה ביטול תורה – ודאי שנהיגת האשה היא מצווה", אמר מלכה.

הרב מרדכי מלכה: 'בימינו, שמדובר בכורח המציאות למשק הבית – נהיגת האשה היא מצווה'

לדבריו, מסיבה זו כתב בפסק הלכה שהתייחס לשאלה של נהיגת נשים כי יש להקל בעניין זה. "יש הסוברים שהיא מתאפרת בגלל הנהיגה, למרות שאני לא חושב כך", הוסיף הרב.

שני הרבנים החרדים התייחסו לנהיגת נשים בעקבות ויכוח שפרץ השבוע, לאחר שפורסם ציטוט מהרצאה של הרב אמנון יצחק. "אין דעת חכמים נוחה מנהיגת נשים כלל וכלל", אמר הרב יצחק. לפי "כיכר השבת", הוא ציטט את בעל "שבט הלוי", הרב שמואל הלוי וואזנר.

בתשובה לשאלה של אשה שנכחה בהרצאה אמר הרב יצחק כי לפי ההלכה, "זה לא צנוע לאשה להיות נהגת".

לידיעה על דברי הרב יצחק ב"כיכר השבת"

לידיעה על תגובת הרבנים ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?