תעודת עניות

הרב רגב: מסמר נוסף בארון הקבורה של האמון ברבנות

הרב שלמה שלוש, שנגדו התנהלה חקירה פלילית בכמה פרשיות ושהמשטרה המליצה להעמידו לדין, הגיש מועמדות לתפקיד יו"ר ועדת הבחינות של הרבנות

הרב שלמה שלוש. צילום: Bar31320, wikipediaהרב שלמה שלוש. צילום: Bar31320, wikipedia

הרב שלמה שלוש, רב העיר חיפה ודיין בבית הדין הרבני האזורי בעיר, הגיש את מועמדותו לתפקיד יושב ראש ועדת הבחינות ברבנות הראשית לישראל. זאת הפעם השנייה שהרב שלוש מגיש את מועמדותו לתפקיד.

נגד הרב התנהלה חקירה פלילית, שהתמקדה בכמה פרשיות. הוא נחשד בהענקת תעודות כשרות למפעלים שתרמו לעמותה שבראשה עמד – עמותת מורשת, בעשיית שימוש פסול בסמכותו כדי לכפות מינויים של מקורביו ובניסיון לסחוט עובד במועצה הדתית. ואלה! מדווח כי לאחרונה המליצה המשטרה לפרקליטות המדינה להעמיד לדין את הרב שלוש בגין שוחד.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "המינוי הוא תעודת עניות למערכת השיפוט הרבני, שאינה מסוגלת למצוא לתפקיד אנשים ראויים, שאינם חשודים בפלילים ובשחיתות. מינויו של שלוש ינעץ מסמר נוסף בארון הקבורה של האמון ברבנות ובממסד הדתי בישראל". רגב קרא ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, "לזרז את ההליכים המשפטיים בעניינו של הרב שלוש, כיוון שהעיכוב בהליכים אלה הוא שמאפשר את המינוי המעוות".

ח"כ שטרן: כיצד ייתכן שרב, שעומד ותלוי נגדו כתב אישום... יכול להיות מועמד לתפקיד חשוב כל כך ברבנות הראשית?

בוואלה נכתב כי מועצת הרבנות הראשית תתכנס בעוד פחות מחודש כדי לאשר את המינויים לוועדות השונות המסונפות אליה. המועצה אמורה, בין השאר, לאשר את מינויו של הרב שלוש ליו"ר ועדת הבחינות.

ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה פנה בשאילתה דחופה לשר לשירותי דת, נפתלי בנט, בעניין זה. "נגד הרב שלוש הומלץ להגיש כתב אישום ובעניינו מתנהלות חקירות פליליות", כתב שטרן. "כיצד ייתכן שרב, שעומד ותלוי נגדו כתב אישום, ואשר עניינו נידון אצל היועץ המשפטי לממשלה, יכול להיות מועמד לתפקיד חשוב כל כך ברבנות הראשית?"

עו"ד הראל גולדברג, היועץ המשפטי של הרבנות הראשית לישראל, כתב כי "הואיל וטרם התקבלה החלטה בעניינו של הרב שלוש... אין מניעה משפטית למנות את הרב שלוש נכון לעת הזו, לכהונה כחבר או כיו"ר באחת מן הוועדות הפועלות תחת המועצה".

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, אמר שהמינוי מצוי בתחום אחריותה וסמכותה של מועצת הרבנות הראשית.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?