הרחבת מעגל המגיירים

חוק הגיור עבר בקריאה טרומית

ח"כ אלעזר שטרן, יוזם החוק: "בכל יום שעובר בלי שאנו פותרים את סוגיית הגיור, אנו תורמים להתבוללות בתוך מדינת ישראל“

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jיו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן. צילום: פלאש 90

חוק הגיור, שיזם חבר הכנסת אלעזר שטרן מהתנועה, עבר אתמול בקריאה טרומית בכנסת. הצעת החוק תאפשר הקמה של 30 הרכבי גיור נוספים ברחבי הארץ. כל רב של מועצה מקומית או עיר יוכל להקים בית דין לגיור וכל הרכב ימנה שלושה דיינים. כך יצורפו למערך הגיור כ-90 דיינים. כיום יש בישראל רק כ-15 ראשי הרכבים וכ-30 דיינים המוסמכים לגייר.

לפי הצעת החוק, כל מתגייר יוכל לבחור היכן להתגייר. אם אחד הדיינים יחמיר או יסרב לגיירו, תהיה לו אפשרות לפנות לדיין אחר. באתר הכנסת נכתב כי בעד הצעת החוק הצביעו 45 ח"כים, 16 התנגדו לה. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת, שתכריע איזו ועדה תכין את ההצעה לקריאה ראשונה.

אתר "כיפה" מדווח כי לאחר אישור הצעת החוק אמר ח"כ שטרן: ”כיום ישנם בישראל כמאה אלף ילדים שלא רשומים כיהודים. חלקם גדלו פה, לחלקם קראו יהודים במדינות ברית המועצות ואנחנו פה לא קראנו להם יהודים. לחוק יש חשיבות לא פחותה גם אצל הילדים שלנו, שרוצים להתחתן איתם ונתקלים בבעיות... בכל יום

רבני צהר: החוק במתכונתו הנוכחית יהווה נדבך נוסף במאמץ למניעת התבוללות

שעובר בלי שאנו פותרים את סוגיית הגיור, אנו תורמים להתבוללות בתוך מדינת ישראל“.

רבני צהר בירכו על היוזמה. "החוק במתכונתו הנוכחית יהווה נדבך נוסף במאמץ למניעת התבוללות ויתרום לאחדות העם ולשמירה על צביונה היהודי של מדינת ישראל".

בדיון בהצעת החוק אמר השר לשירותי דת, נפתלי בנט: "נפעל בהידברות ומה שייעשה חד צדדי נטיל עליו וטו. בסוף אנחנו מדינה יהודית והחקיקה תתאם את ההלכה היהודית והיא צריכה להיות גם טובה למדינת ישראל".

ח"כ משה גפני מיהדות התורה קרא מכתב של הרב דב ליאור, שקבע כי אין לתמוך בחוק רישום הנישואים ובחוק הגיור. "תמיכה בחוק הזה זה לבטל את הגיור. להפוך את הגיור לחוכא ואיתלולא", אמר גפני.

לידיעה באתר "כיפה"

להודעה באתר הכנסתאיך תוכל לפעול?