בעיות בהצבעה

מתרחבת חקירת זיופי הבחירות בבית שמש

החקירה עברה ליחידה הארצית לחקירות הונאה. חשש שהפרשה תביא לבחירות חוזרות בעיר

בית שמש. צילום: Dustinroyer, en.wikipediaבית שמש. צילום: Dustinroyer, en.wikipedia

חקירת החשדות לזיופי בחירות בבית שמש עברה ממחוז ירושלים במשטרה ליחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, לאחר שעלה החשש כי הפרשה יכולה להביא לבחירות חוזרות בעיר.

החשוד המרכזי בפרשה הוא ישעיה ברנד, תושב בית שמש. על פי החשד, ברנד ארגן הצבעות של אנשים בשמם של אחרים ובחלק מהמקרים העסיק חשודים נוספים, שהציעו לגייס מצביעים או ללכת לקלפי כמה פעמים ולהצביע. ברנד נמצא כעת במעצר.

החקירה החלה לאחר שביום הבחירות לרשויות המקומיות נמצאו בדירה בעיר כ-200 תעודות זהות ודרכונים של חרדים שלא התכוונו להצביע, או שלא יכלו לעשות כן. המשטרה מצאה באותה דירה גם כובעי נשים, כובעי גברים ופיאות.

גילינו שיש אנשים מתים שהצביעו, שאנשים שהיו בחו"ל הצביעו, קולות פסולים ובעיות בספירת הקולות

בידיעה ב"הארץ" נאמר כי לצד חקירת המשטרה מנהלים תומכי המועמד החילוני שהפסיד בבחירות, אלי כהן, מערכה ציבורית ומשפטית בניסיון להביא לביטול הבחירות או לפסילתן של כמה מהקלפיות.

עורכת הדין רינה הולנדר, המרכזת צוות משפטי שהקימו סיעות האופוזיציה כדי לבדוק את תוצאות הבחירות, אמרה כי עד עתה נחשפו כמה שיטות להטיית ההצבעה לטובת ראש העיר, משה אבוטבול. "גילינו שיש אנשים מתים שהצביעו, שאנשים שהיו בחו"ל הצביעו, קולות פסולים, שכנראה נפסלו בכוונה ובעיות בספירת הקולות", אמרה הולנדר.

בשבוע שעבר נערכה הפגנה, שבה מסרו תושבי בית שמש תצהירים על אירועי יום הבחירות לעורכי דין מתנדבים. כמה תושבים העידו שכאשר הגיעו להצביע, נאמר להם ששמם כבר נמחק מהרשימה.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?