בחירות תחת חשד

עדויות רבות על זיופי בחירות בבית שמש

בקלפיות שונות בעיר נתפסו חרדים שניסו להצביע יותר מפעם אחת, עם תעודות זהות שאינן שלהם. בעיר נמצאו גם מעל 150 תעודות זהות שזויפו, לפי החשד

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipediaראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, צילום: Atbannett, wikipedia

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, גבר בבחירות בשבוע שעבר על יריבו אלי כהן, בפער קטן. בעד אבוטבול, איש ש"ס שנתמך על ידי החרדים, הצביעו 17,665 תושבים (50.5% מהקולות). בעד כהן, שקיבל את תמיכת החילונים והדתיים הציונים, הצביעו 16,741 (47.86%).

ב-nrg מציינים כי הפער – 924 קולות – קטן מאוד. די היה אם מחצית ממספר הקולות האלה היתה עוברת מצד לצד, כדי לשנות את התוצאות. הפער הקטן ועדויות ההולכות ומצטברות מעלים חשד לזיופים רבים בבחירות בבית שמש.

בין השאר סיפרו מצביעים, כי כשהגיעו לקלפיות גילו שמישהו, שככל הנראה היתה בידו תעודת זהות מזויפת, הצביע במקומם. בעלי תפקידים בקלפיות שונות אמרו כי תפסו חרדים שניסו להצביע בתעודות זהות שאינן שלהם. בקלפי אחת מספר המעטפות שנספרו היה גבוה בכמה עשרות ממספר המצביעים שהשתתפו בפועל בבחירות.

ראובן הרו, שהיה משקיף בקלפי בשכונת רמת בית שמש ב', סיפר כי מוקדם בבוקר נכנס בחור חרדי, ולאחר שהגיש את תעודת הזהות הלך להצביע. "לקחתי את התעודה, הסתכלתי בה ושאלתי אותו בן כמה הוא. הוא אמר '27', אבל לפי התעודה הוא בן 24", אמר הרו. לדבריו, כששאל את המצביע מהם שמותיהן של הילדות הרשומות בתעודת הזהות שלו, הוא לא ידע לענות.

משקיף בקלפי: התמונה שבתעודה היתה של בחור בלונדיני, ואילו האיש שמולנו היה שחרחר

"התמונה שבתעודה היתה של בחור בלונדיני, ואילו האיש שמולנו היה שחרחר".

יוסי כורם, יו"ר ועדת קלפי בשכונת חפציבה, סיפר על אשה חרדית שבאה להצביע בקלפי כשעה אחרי שכבר הצביעה, אלא שבפעם השנייה החליפה את כיסוי הראש שלה. "התמונה בתעודה נראתה דומה, אבל כיסוי הראש מאוד מקשה על הזיהוי ומבלבל. שאלנו אותה מתי היא נולדה. היא אמרה לנו, 'באזור חודש אדר'. את שמות הילדים שלה, לכאורה, היא כבר לא זכרה בכלל. קראנו למשטרה ולקחו אותה לחקירה. התברר באמת שזו ההצבעה השנייה שלה", אמר כורם.

ביום הבחירות פשטה המשטרה שתי דירות בבית שמש, שם נמצאו 140 תעודות זהות. בדירות היו גם מטפחות, כובעי נשים, משקפי שמש ועוד, ורשימות של מספרי קלפי וכתובותיהן. שבעה חרדים נעצרו בדירות הללו, 15 אחרים הצליחו להימלט. ברכב שהגיע למקום בשעה שהמשטרה היתה שם נתפסו 31 תעודות זהות ומדפסת. במשטרה חושדים שתעודות הזהות היו מזויפות.

נראה כי הלא-חרדים בבית שמש אינם מתכוונים לאפשר לממצאים אלה ולעדויות נוספות על זיופים והתחזות לעבור ללא תגובה. כהן ותומכיו דורשים חקירה מקיפה, בטרם יאושרו באופן רשמי תוצאות הבחירות.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?