נפוטיזם רבני

סגן שר הדתות: יש מינויים לא ראויים במועצות הדתיות

בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת התייחס אלי בן דהן גם לפתיחת אזורי הרישום לנישואים

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgהרב אלי בן דהן, סגן שר הדתות. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן שר הדתות, אלי בן דהן, התייחס בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת לתופעה של מינוי קרובי משפחה במועצות הדתיות. "יש מינויים של מועצת הרבנות הראשית שלעתים אינם ראויים. העברנו להם את המלצתנו ולא הסתרתי את דעתי", אמר בן דהן. הוועדה קראה למשרד הדתות ולרבנות הראשית לקבוע נהלים ברורים למניעת נפוטיזם, "הגורמים למינויים לא ראויים במערכת".

בן דהן התייחס בדיון גם לפתיחת אזורי הרישום לנישואים. צעד זה יאפשר להירשם בכל אזור בארץ ולבקש את שירותיו של כל רב המוסמך לערוך נישואים, ללא תלות במקום המגורים. סגן השר הדגיש כי רישומים כפולים לנישואים יימנעו באמצעות מערכת מחשוב מיוחדת. לדבריו, מערכת זו תמנע רישום כפול באמצעות עדכון שיתבצע אוטומטית, ויעביר את הנתונים שיוזנו לבדיקה מול מאגרי מידע אחרים. החוק לפתיחת אזורי רישום

סגן השר הדגיש כי רישומים כפולים לנישואים יימנעו באמצעות מערכת מחשוב מיוחדת

יועלה לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת ביום שני בשבוע הבא, נכתב ב-nrg.

הוא הצהיר שיקדם חוק שיקבע צעדים משמעתיים, עד פיטורי רב עיר שיפעל בניגוד לנהלים בנוגע לרישום נישואים. סגן השר הוסיף כי יקדם ענישה פלילית על נישואים, גירושים וגיורים אצל רבנים פרטיים.

בנוגע לנרשמים לנישואים שאינם מקבלים אישור ונדרשים לדחות את חתונתם אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אמנון כהן מש"ס, כי יש ליידע בהקדם כל זוג שיש בעיה בהכרה ביהדותו. "יש לפשט את רישום הנישואים כך שכל אחד יוכל להירשם במחשב מביתו", אמר כהן.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?