חסידי זיוף

200 תעודות זהות נתפסו במטות חרדיים בבית שמש

שמונה פעילים מחסידות ידועה עוכבו לחקירה. חשש כי עד לפשיטה שימשו התעודות להצבעות כפולות

בית שמש. צילום: Dustinroyer, en.wikipediaבית שמש. צילום: Dustinroyer, en.wikipedia

המשטרה פשטה אתמול על שתי דירות בבית שמש, שבהן נמצאו כ-200 תעודות זהות מזויפות שהיו מיועדות לשימוש בבחירות המקומיות שנערכו בעיר. "בכיכר השבת" דיווחו כי שתי הדירות נמצאות ברחוב אור שמח בקריה החרדית בעיר.

המשטרה עיכבה לחקירה שמונה פעילים מחסידות ידועה ומוכרת, המשתייכת לסיעת כח בעיר, בחשד כי הם הפעילו את מעבדת הזיוף. במשטרה הביעו חשש כי עד לפשיטה על הדירות הספיקו אנשי הסיעה החסידית כח לקיים הצבעות כפולות רבות בשכונות החרדיות.

הפשיטה התאפשרה לאחר שהמשטרה עיכבה אשה חרדית, שלפי החשד הצביעה עם תעודת זהות מזויפת. אברכים הפעילים דווקא במפלגה חילונית אמרו כי הם אלה שהלשינו עליה. לאחר חקירה קצרה הובילה החשודה את המשטרה למעבדת הזיופים.

הפשיטה התאפשרה לאחר שהמשטרה עיכבה אשה חרדית, שלפי החשד הצביעה עם תעודת זהות מזויפת

במטה של כח התנערו מזיוף תעודות הזהות ואמרו כי שמעו על האירוע לראשונה בתקשורת. במחנה של המועמד הציוני-הדתי אלי כהן ייחסו את פעילות הזיוף למחנהו של ראש העיר משה אבוטבול, איש ש"ס.

בוואלה ציינו כי 45% מתושבי בית שמש כיום הם חרדים ורוב השאר מגדירים את עצמם דתיים או מסורתיים. חילונים כבר כמעט ואינם מתגוררים בעיר. ראש העיר אבוטבול מוביל בנייה נרחבת בבית שמש, ורוב הדירות שנבנו בעיר אוכלסו על ידי משפחות חרדיות. משפחות דתיות ומסורתיות החלו לעזוב את בית שמש.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?