נישואים בלי הרבנות

שני ח"כים מיש עתיד בפייסבוק: תומכים בנישואים אזרחיים

ח"כ טופורובסקי וח"כ קול תיארו את הסיפור שלהם ושל בני משפחתם וכתבו כי יפעלו לקדם את חוק ברית הזוגיות

עדי קול, יש עתיד. צילום: Yesh Atid, wikipediaעדי קול, יש עתיד. צילום: Yesh Atid, wikipedia

חבר הכנסת בועז טופורובסקי מיש עתיד העלה בשבוע שעבר לעמוד הפייסבוק שלו תמונה של אחותו בטקס נישואיה לבחירת לבה. חברתו לסיעה, ח"כ עדי קול, כתבה בעמוד שלה כי נישאה בארצות הברית בנישואים אזרחיים.

ח"כ טופורובסקי פרסם תמונה מהחתונה של אחותו ובת זוגה וכתב: "אחותי המדהימה התחתנה עם בחירת לבה ואני מאושר וגאה. שלי ולירון – אני מבטיח לכן שלא אנוח עד שהמדינה תכיר בנישואים שלכן כמו שמכירה בשלי". התמונה זכתה לשיתופים רבים ולכ- 1,100 לייקים ועוררה תגובות רבות.

ח"כ קול כתבה כי התחתנה בנישואים אזרחיים בבית העירייה בניו יורק. "ה'חתונה' נערכה 30 שניות, וניהלה אותה עובדת עירייה בשם בלנקה מרטינז. לא פגשנו אותה קודם וכנראה גם לא נפגוש לעולם", כתבה קול. "אין לנו שום בעיה עם זה. למשפחות שלנו דווקא היתה בעיה. כי הן לא יכלו להיות שם אתנו. ולמה? כי בישראל לא ניתן לקיים טקס נישואים אזרחי".

קול: במושב הקרוב תניח מפלגת יש עתיד על שולחן הכנסת את הצעת חוק ברית הזוגיות

לסיפור האישי צירפה קול הבטחה: "במושב הקרוב תניח מפלגת יש עתיד על שולחן הכנסת את הצעת חוק ברית הזוגיות, שתאפשר למי שאינו יכול, ולאנשים כמונו שאינם רוצים להתחתן דרך הרבנות, להיקשר בהסכם נישואים".

ב-nrg נכתב כי לפני חודשים אחדים תיארה ח"כ קול את טיפולי הפוריות שהיא עוברת למעלה משלוש שנים, מכיוון שהיא מתקשה להיכנס להריון. "אני מאוד רוצה להיות אמא, וזה לא הולך לי. רק מי שניסה ולא הצליח יודע כמה זה כואב", כתבה קול.

היא התייחסה גם לקושי של זוגות חד מיניים להגשים את הזכות להיות הורים. "חבל שיש בישראל מי שהכאב והתסכול הזה נגרם להם בחסות החוק. חוק הפונדקאות הישראלי מאפשר להביא ילדים לעולם באמצעות פונדקאית – אך מונע זאת מזוגות חד מיניים".

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?