ברכה לא חוקית

חדו"ש: השימוש בברכות בבחירות הפך לקללה של הדמוקרטיה הישראלית

הרב יורם אברג'ל מבטיח חיי אושר לתושבים שיצביעו בעוד ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר

הרב יורם אברג'ל מנתיבות. צילום: levy dudy, wikipediaהרב יורם אברג'ל מנתיבות. צילום: levy dudy, wikipedia

הרב יורם אברג'ל מנתיבות, התומך בראש העיר הנוכחי, יחיאל זוהר, בבחירות המקומיות, הפיץ בימים האחרונים מכתבים ומודעות שבהם הוא מבטיח לתושבים טיהור מחטאים וחיי אושר ועושר – אם יצביעו למועמד החביב עליו.

"הרבנים החשובים בעיר החליטו שיחיאל זוהר הוא המועמד המתאים", כותב אברג'ל במכתב לתושבים. "יש הקונה את עולמו בשנייה אחת. כל אדם עומד ביום הבחירות למשך שנייה אחת בינו לבין קונו, והבורא יתברך רואה במי אתה בוחר".

סמנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, שחר אילן, אמר בתגובה: "הקמעות והברכות הפכו לקללה של מערכות הבחירות בדמוקרטיה הישראלית. בבחירות האחרונות לכנסת הביאה חדו"ש לפסילה של אפליקציית הברכות של הרב עובדיה יוסף ולמחיקת הברכות מכרוז גדולי התורה של יהדות התורה. למרות זאת, מועמדים, מפלגות ורבנים שונים ממשיכים לרמוס את שלטון החוק. מבחינת בוחרים רבים, שוויה של ברכה

מבחינת בוחרים רבים, שוויה של ברכה של רב גדול מסכום כסף ולכן מדובר בשוחד בחירות לכל דבר

של רב גדול מסכום כסף ולכן מדובר בשוחד בחירות לכל דבר. יש להפסיק את מדיניות היד הרכה ולהעמיד לדין פלילי רבנים ומועמדים שישתמשו בברכות, קמעות וקללות, כפי שקובע החוק. זו הדרך היחידה לעצור את רמיסת החוק בריש גלי ואת הפיכת המשחק הדמוקרטי לטורניר קוסמים נוסח הארי פוטר".

ב-nrg מזכירים כי ההבטחות של אברג'ל עומדות, לכאורה, בניגוד לחוק הבחירות – דרכי תעמולה, אשר אוסר על מתן ברכות וקמעות. הרב אברג'ל אמר: "עשיתי זאת מאחר שאין לי כל אינטרס אישי בבחירות, וכל מוסדותי הם לשם שמים. רצוני רק לשמור על התושבים כולם, ואני יודע שזו הסגולה הבטוחה ביותר".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?