לימוד תורה – משהו אחר

גפני: המפלגות החרדיות יפרשו מהוועדה לשוויון בנטל

חבר הכנסת מיהדות התורה מתנגד לקביעת מכסה של 1,800 תלמידי ישיבות, שיוכלו להמשיך ללמוד אחרי גיל 18

משה גפני, צילום: ויקיפדיהמשה גפני, צילום: ויקיפדיה

השתתפות נציגי המפלגות החרדיות בדיוני הוועדה לשוויון בנטל אינה ברורה מאליה. כך אמר אתמול חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה. "יש שלב שבו אנחנו נקום ונעזוב את הוועדה הזאת. השלב הזה יהיה ברגע שאנחנו נגיע למסקנה שאין בכך ערך. אנחנו נקום ונעזוב את הוועדה והתורה תמשיך בעם ישראל אתכם או בלעדיכם", אמר גפני.

הוועדה, בראשותה של חברת הכנסת איילת שקד מהבית היהודי, דנה בהצעת החוק בעניין השוויון בנטל השירות הצבאי ובהסדרת מעמדם של תלמידי הישיבות.

לפי ערוץ 7, גפני יצא נגד הדרישה לקבוע מכסה של 1,800 "מתמידים", שרק הם יוכלו ללמוד בישיבה מעבר לשלוש שנים לאחר גיל 18. "איך אפשר לקבוע 1,800 מתמידים", שאל גפני. "לו אני הייתי משרד המשפטים, לא הייתי נותן לקבוע סעיף כזה. שמישהו יסביר לי איך באים לשני אנשים במדינת ישראל ואומרים –

גפני: שמישהו יסביר לי איך באים לשני אנשים במדינת ישראל ואומרים – הוא מתאים והוא לא מתאים

הוא מתאים והוא לא מתאים. איך עושים את ההבחנה הזו, מבחינה משפטית?"

ב"כיכר השבת" נכתב כי גפני הסביר למשתתפים בישיבה את מהות לימוד התורה, בעקבות השוואה בין לימודים בישיבה ללימודים אקדמיים. "אפשר להגיד מילים יפות כמו שאמר ח"כ עופר שלח (מיש עתיד), 'חוק שירות ביטחון לכולם'. עם כל הכבוד, לימוד תורה זה משהו אחר. זה לא רפואה ולא הנדסה. אם לא לימוד תורה לא היינו כאן, לא עופר שלח ולא אני. זה ערך שונה", אמר גפני.

 לידיעה בערוץ 7

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?