ברוח הקיצוניות

חדו"ש: עכשיו ברור מדוע אייכלר הוא מראשי המסיתים

בדרשה במוצאי שמחת תורה אמר האדמו"ר מבעלז, שאייכלר הוא נציגו בכנסת, כי שרי הממשלה הם "רשעים. כלבים שרוצים לאכול ולרמוס את היהדות"

ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90ח''כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בטיש נעילת החג במוצאי שמחת תורה, שבו השתתפו אלפים מחסידיו, אמר האדמו"ר מבעלז כי שרי הממשלה "הם רשעים. כלבים שרוצים לאכול ולרמוס את היהדות". דבריו של האדמו"ר, לפי "בחדרי חרדים", התייחסו להחלטת הממשלה על קיצוץ תקציב הישיבות. האדמו"ר, רבי ישכר דב רוקח, גם פנה לחסידיו בחו"ל וביקש מהם לסייע כספית למוסדות החסידות בישראל.

בתגובה אמרה עמותת חדו"ש כי דברי הבלע והנאצה של האדמו"ר מבעלז מוכיחים שוב עד כמה התרחקו הקנאים החרדים מהתורה ומהיהדות. סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, אמר ל-News1 כי "דרשתו של הרב רוקח הפכה מדברי תורה לפרץ קללות".

אילן ציין ש"במשך שנים ארוכות שואלים רבים איך מאפשר האדמו"ר לנציגו בכנסת, ישראל אייכלר, להיות מראשי המסיתים והמגדפים בציבור הישראלי. עכשיו מתברר שאייכלר פשוט משקף את רוח הקיצוניות של אדונו".

עם זאת, אילן הדגיש ש"השימוש שעושים רבנים חרדים שוב ושוב בדימויים מעולם החי לתיאור חילונים אינו מצדיק ירידה

אייכלר רואה בישראל 'מדינת אויב', 'אסון לאומי היסטורי', 'משטר רשע' ו'גטו עברי'

לרמתם. יש להתנגד בחריפות לשימוש בביטויים מקבילים כלפי הציבור החרדי".

בדו"ח מיוחד שפרסמה חדו"ש לקראת שובו של אייכלר לכנסת, בפברואר 2011, נכתב כי אייכלר רואה בישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי". אף על פי שהוא חבר בפרלמנט הישראלי, אייכלר סבור, ש"כל הדיבורים על דמוקרטיה הם פשוט שקר וצביעות... על כל פשעים תכסה דמוקרטיה ושלטון החוק וכל הצביעות הזאת".

אייכלר, לפי הדו"ח, מתאר את החילונים כ"דור של אנשים שנראים כבהמות אדם ומתנהגים כחיות דו רגליות". הוא מרבה לעשות שימוש בדימויים מהשואה המשווים את יריביו לנאצים. בעבר כתב שהלוחמים החילונים נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", "נאצים ישראלים", "ניאו-נאצים" וגם "מחתרת נאצית".

לדו"ח על אייכלר

 לידיעה ב-News1

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?