הראשון בפוליטיקה

הרב הראשי הספרדי השתתף בכנס בחירות של ש"ס

בניגוד לחוק – הרב יצחק יוסף היה בכנס פתיחת מערכת הבחירות של ש"ס בבני ברק

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, השתתף במוצאי שבת בכנס שערכה ש"ס לציון פתיחת מערכת הבחירות בבני ברק. העיתון "ישראל היום" דיווח על כך וציין כי השתתפותו של הרב הראשי בכנס פוליטי היתה בניגוד לחוק. נציבות שירות המדינה אמורה לבדוק את הסוגיה אחרי החג.

באירוע, שנערך באולם ארמונות חן, קראו רבנים לחזק את רשימת ש"ס בבני ברק. בכינוס השתתפו רבני ש"ס ועסקניה. האתר News1 מציין כי אורח הכבוד אמור היה להיות יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אבל הוא נעדר בגלל מצבו הרפואי הקשה של מנהיג המפלגה, הרב עובדיה יוסף.

לפי תקנון שירות המדינה (התקשי"ר), לרב יצחק יוסף אסור היה להשתתף בכנס של ש"ס משום שהוא נחשב "עובד מדינה שדרגתו היא אחת מארבע הדרגות העליונות של הדירוג המינהלי". לכן חל עליו איסור להשתתף באסיפות פומביות של מפלגות "או של גופים מדיניים... עצם הופעתו של העובד מעל

בתמונות שצולמו באולם נראה שלט ענק עם הסיסמה של ש"ס: 'את אחי אנוכי מבקש'

במה מפלגתית עלול ליצור רושם של זיקה מפלגתית".

מש"ס נמסר ל"ישראל היום" כי האירוע היה מטעם עיריית בני ברק ומומן על ידה. כן נמסר, שבכנס לא היה כל אזכור לש"ס. אבל בתמונות שצולמו באולם נראה שלט ענק עם הסיסמה של ש"ס: "את אחי אנוכי מבקש". בגלל חשש של המארגנים כי השתתפות בכנס פוליטי עלולה לסבך את הרב יוסף, הודבק על השלט דף לבן שהסתיר את פתק הבחירות "ש"ס".

מעיריית בני ברק נמסר: "העירייה לא השתתפה במימון האירוע. היא נתנה סיוע בהפצה ובהדבקה".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?