למרות הביקורת בש"ס

נאשם בפרשת הולילנד מונה לראש סניף ש"ס בירושלים

אלי שמחיוף, שהודח מתפקידו בעירייה אחרי הגשת כתב האישום, אמור לעמוד בראש רשימת ש"ס בבחירות המקומיות

מתחם הולילנד בירושלים. צילום: Adiel lo, wikipediaמתחם הולילנד בירושלים. צילום: Adiel lo, wikipedia

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, החליט למנות את אלי שמחיוף ליו"ר סניף המפלגה בירושלים. דרעי מינה את שמחיוף, סגן ראש העירייה לשעבר, למרות כתב האישום החמור שהוגש נגדו בפרשת הולילנד. שמחיוף גם עתיד להוביל את רשימת המפלגה בבחירות למועצת העיר.

ב-nrg מציינים כי בש"ס הביעו פליאה על הצבתו של שמחיוף במקום הראשון בירושלים. "לא הגיוני שבמפלגה שבה יש מועמדים נוספים, לא פחות טובים, עם עבר של עשייה ציבורית רחבה, מעמידים בראש הרשימה אדם שעומד בימים אלו בבית המשפט מול כתב אישום חריף על עבירות שנעשו לכאורה באותו תפקיד שאליו רוצים למנות אותו", אמר מקור במפלגה.

לא הגיוני שבמפלגה שבה יש מועמדים לא פחות טובים, מציבים בראש הרשימה אדם שעומד בימים אלו מול כתב אישום חריף

בשבועות האחרונים עסק דרעי לא מעט בשמות המועמדים האפשריים להוביל את רשימת ש"ס בירושלים. ש"ס זוכה במספר מנדטים גבוה למדי בירושלים. בדרך כלל מתמנים נציגיה לתפקידים בכירים בעירייה.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, פיטר את שמחיוף לאחר שהוגש כתב האישום. אם ברקת ייבחר פעם נוספת, הוא ככל הנראה לא ימנה את שמחיוף לתפקיד ביצועי כלשהו.

שמחיוף נאשם עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, וראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, בקבלת שוחד בפרשת הולילנד. על פי כתב האישום, בכירים רבים בעיריית ירושלים ובמוסדות התכנון, ובהם שמחיוף, קיבלו במשך תקופה ארוכה שוחד מכמה יזמי נדל"ן שרצו לקדם את עניינם בקרב מקבלי ההחלטות.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?