"סכנת חורבן"

מדריך להשתמטות משירות צבאי מופץ בבני ברק

המדריך מלמד כיצד להתמודד עם מעצר ואיך אפשר להתחמק מגיוס בלי להיחשב עריק

כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. 24022013. צילום נתי שוחט פלאש 90ככרזות בריכוזים חרדיים מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות תיפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בכנס שנערך בשבוע שעבר בבני ברק, במסגרת המאבק למניעת גיוס של בחורי ישיבות לצבא, חולקה חוברת ובה עצות מעשיות להתחמקות מגיוס ולהתמודדות עם מעצר, שאליו עשויים להישלח תלמידי ישיבה שיסרבו להתגייס.

החוברת, "ונקדשתי בתוך בני ישראל" שמה, מחולקת לחמישה פרקים ובהם גזירת הגיוס, סכנת ההתחיילות והכנות מעשיות למעצר. "מטרת הגיוס היא חורבן עולם התורה והציבור החרדי", נכתב בחוברת. "ראשי השלטון והצבא מצהירים מפורשות – המטרה היא לשלב את המגזר החרדי בחברה הישראלית... שעת השמד משולה לשדה קרב, ובשדה קרב כל נסיגה, ולו הקלה ביותר, סופה שתגרום להפסד מוחץ במערכה".

לפי החוברת, יש הבדלים בין צעיר המגיע ללשכת הגיוס, שאם לא ישוב אליה ייחשב עריק, למי שלא יתייצב בלשכה מלכתחילה וייחשב "מפר הוראה חוקית", עבירה שהעונש בגינה קל בהרבה. "סופו של הסיפור יהיה כאשר הם יבינו שנגדם עומדים אלפי בני ישיבות, שלא יתגייסו בשום אופן – ולא הריגה ולא

מהחוברת: הוכנה תוכנית מגירה מסודרת למקרה של מעצר צבאי ולו של בחור אחד. ברגע שבו ייוודע על המעצר, תזדעזע ארץ ומלואה

כלא יאיימו עליהם. בשעה שהם (הצבא) יקלטו את המסר הזה – הרי שהמערכה נוצחה הלכה ולמעשה", כתבו מחברי החוברת.

הכותבים גם מבטיחים, מדווח ynet, "לזעזע את הארץ" אם בחור ישיבה אחד ייעצר. "הוכנה תוכנית מגירה מסודרת למקרה של מעצר צבאי ולו של בחור אחד. ברגע שבו ייוודע על המעצר, תזדעזע ארץ ומלואה כפשוטו וכמשמעו. הזעקה לציבור תצא מיד, בשלב ראשון בקו מידע ומיד לאחר מכן יכריזו כרוזים בכל הריכוזים החרדיים, וכן ייווצר קשר עם העוסקים בנושא בחו"ל, שיתחילו להפעיל לחצים דרך גורמים בינלאומיים. וכך, בעזרת השם, לאחר תקופת מעצר קצרה, ייכנעו שלטונות הצבא כך או אחרת, וכך נצעד צעד גדול ומכריע בדרך לביטול גזירת הגיוס".

החוברת חולקה בכנס שבו השתתפו כ־500 איש. בכנס נאמו בו בכירי הרבנים הליטאים, ובהם הרב שמואל אויערבך והרב שמואל מרקוביץ, שניים מממשיכי דרכו של הרב שך.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?