התחשבות במציאות

חוק העזר בתל אביב ישונה אחרי הבחירות

ביקורת על כוונת העירייה להמתין לבחירות לרשויות כדי לשנות את החוק שיאפשר פתיחת עסקים בשבת

סניף AM:PM ביפו. צילום: Urban_Hipster, flickrסניף AM:PM ביפו, שפועל בשבת. צילום: Urban_Hipster, flickr

עיריית תל אביב-יפו מתכוונת לשנות את חוק העזר העירוני, כדי לאפשר פתיחת עסקים מסוימים בשבת. החוק ישתנה אחרי הבחירות לרשויות המקומיות. לפי החלטת העירייה, שהתקבלה לפני ראש השנה, עד לשינוי החוק לא יוטלו קנסות על עסקים קיימים הפועלים בשבת. העירייה הבהירה כי תטיל קנסות על עסקים חדשים שיפעלו בשבת, בניגוד לחוק העזר העירוני הקיים.

בהודעה שמסרה בהנחיית בית המשפט העליון הוסיפה העירייה, כי נגד עסקים שיהוו מטרד או יפריעו לסדר הציבורי יבוצעו פעולות אכיפה. "הארץ" מדווח כי ראש עיריית תל אביב־יפו, רון חולדאי, הנחה את היועץ המשפטי של העירייה לגבש הצעה לתיקון חוק העזר שתתחשב במציאות הקיימת.

ח"כ הורוביץ: חולדאי מסכן את תרבות הפנאי של תל אביב בגלל החשש מהבחירות

“תל אביב־יפו תישאר עיר חופשית, פתוחה וידידותית לכל תושביה. יש בכוונתנו למצוא את הדרך המשפטית הנכונה להגדיר בחוק את המציאות התל אביבית המאוזנת, שרובם המכריע של תושבי העיר חיים עמה בשלום. מציאות המאפשרת את קיום יום המנוחה לצד החופש של כל אחת ואחד ליהנות ממנו”, מסר חולדאי.

ח”כ ניצן הורוביץ ממרצ, המועמד לראשות העיר, מתח ביקורת על החלטת חולדאי לשנות את חוק העזר העירוני רק לאחר הבחירות. “חולדאי מסכן את תרבות הפנאי של תל אביב בגלל החשש מהבחירות, אך... יש לאפשר פעילות שמשרתת את הציבור גם בסופי שבוע", אמר הורוביץ.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?