קיצוץ מופחת

תקציב הישיבות יקוצץ ב-130 מ' ש', חצי מהקיצוץ שתוכנן

סמנכ"ל חדו"ש: "הקיצוץ בתקציב הישיבות הוא מהישגיה החשובים של יש עתיד, כחלק מהמאמץ לשלב תלמידי ישיבות בשירות ובעבודה. אסור לפגוע בהישג הזה"

יו''ר יש עתיד יאיר לפיד ויו''ר הבית היהודי נפתלי בנט 11.02.2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90יו''ר יש עתיד, יאיר לפיד, ויו''ר הבית היהודי, נפתלי בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ב-2013 תוכנן קיצוץ של 260 מיליון שקל בתקציב הישיבות, אבל אתמול התברר כי הוא יפחת בחצי ויסתכם ב-130 מיליון שקל.

ביום ראשון העביר משרד האוצר לאגף הישיבות במשרד החינוך מסמך התחייבות להעברת 65 מיליון שקל לישיבות, מהם 52 מיליון לישיבות החרדיות. הבית היהודי ויו"ר ועדת הכספים בכנסת, ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי, פועלים להוסיף 65 מיליון שקל לתקציב הישיבות.

בראיון ל-"TheMarker" אמר סלומינסקי כי בעוד כחודש ישונו הקריטריונים לחלוקת כספים לישיבות על ידי משרד החינוך. בעקבות השינוי תגדל התמיכה בישיבות שמרבית תלמידיהן משרתים בצבא. מליאת הכנסת אישרה בסוף יולי קיצוץ של כ-260 מיליון שקל בתקציב הישיבות ל-2013. בהחלטה נקבע כי תקציב הישיבות יהיה 650 מיליון שקל במקום 909 מיליון. אבל סלומינסקי ושר הכלכלה, נפתלי בנט, לחצו על שר האוצר, יאיר

משרד האוצר: מדובר בתיקון עיוות היסטורי בתקצוב בני ישיבות. מעתה תוענק עדיפות תקצובית למי שמשרת בצה"ל

לפיד, להפחית את הקיצוץ. בחודשים האחרונים הודיע לפיד כי אין סיכום עם הבית היהודי על הפחתת הקיצוץ.

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, אמר בתגובה כי "הקיצוץ בתקציב הישיבות הוא מהישגיה החשובים של יש עתיד, כחלק מהמאמץ לשלב תלמידי ישיבות בשירות ובעבודה. אסור לפגוע בהישג הזה. תוספת של 65 מיליון שקל לישיבות תגרום לפגיעה קשה באמינותו של לפיד ותזיק למאמץ לקדם שוויון בנטל השירות והעבודה".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "מדובר בתיקון עיוות היסטורי של הקריטריונים לתקצוב בני ישיבות, המעניקים מעתה עדיפות תקצובית למי שמשרת בצה"ל. בני ישיבות שאינם מתגייסים יקבלו 50% ממה שקיבלו בשנה הקודמת ואילו בני הישיבות הציוניות, המתגייסים לצה"ל, יקבלו סכום זהה לזה שקיבלו בעבר".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?