פוליטיקאי חדש

נהגו של דרעי יהיה מועמד ש"ס באשדוד

המינוי הוא חלק ממאמצי היו"ר דרעי להחליף את אנשי אלי ישי באנשים המקורבים אליו

חברי שלישיית ההנהגה של שס שר הפנים אלי ישי אריה דרעי ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בכנס פתיחת מערכת הבחירות של המפלגה בבנייני האומה 03.11.2012 צילום :יונתן סינדל פלאש 90אריה דרעי עם אלי ישי ואריאל אטיאס בפתיחת מערכת הבחירות של ש"ס, נובמבר 2012. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

נהגו לשעבר של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, יתמנה בקרוב למספר שתיים ברשימת ש"ס באשדוד. בש"ס אומרים כי ייתכן שהנהג, אבי אמסלם, ימונה לסגן ראש העירייה במסגרת ההסכמים בין ש"ס לראש העירייה על התפקידים שמגיעים למפלגה. סיעת ש"ס במועצת העיר באשדוד מונה כיום ארבעה חברים.

אמסלם, המוכר היטב לרבים מפעילי ש"ס, עתיד להחליף את אחד מחברי המועצה מטעם המפלגה. הכוונה למנותו לחבר מועצת העיר באשדוד מעוררת את כעסם של חלקם. בחודשים האחרונים מלווה אמסלם את דרעי כעוזרו האישי, תפקיד שמילא גם במערכת הבחירות לכנסת.

מינוי אמסלם באשדוד הוא חלק מהמגמה שמוביל דרעי, של החלפת אנשי יו"ר ש"ס הקודם, אלי ישי, באנשים המקורבים

גורמים במפלגה מותחים ביקורת על דרעי, שלדבריהם מעדיף קשרים על כישורים ונאמנות על יושרה

אליו. בש"ס, לפי ידיעה ב-nrg, רואים באמסלם את איש אמונו של דרעי. "הוא נמצא אתו בכל מקום ויושב אתו בכל השיחות שהוא מקיים בשעות נסיעה", אמר מקור במפלגה.

גורמים במפלגה מותחים ביקורת על דרעי בעקבות המינוי. לדבריהם, דרעי מעדיף קשרים על כישורים ונאמנות פוליטית על יושרה פוליטית. "יש לו כיום בארץ ארבעים מקומות בהם אנשים מתוך ש"ס מתכוונים להריץ נגדו רשימות עצמאיות והוא עסוק במינוי עוד מקורב שהלך אתו כשהיה בגלות פוליטית לתפקיד של נציג ציבור באחת הערים הגדלות בישראל, ללא ניסיון רלוונטי", אומר מקור בש"ס. "רק מי שלא סופר אף אחד מהתנועה מוכן לעשות כזה מהלך".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?