עמלק בדורנו

מלחמת החרדים בלפיד – עכשיו גם בכלי נשק מיסטיים

הרב שטיינמן קרא לחסידיו לחשוב על שר האוצר בעת הקריאה בפרשת עמלק בשבת

ח''כ עפר שלח מ''יש עתיד'' ויו''ר המפלגה יאיר לפיד. 05.02.2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90שר האוצר, יאיר לפיד, עם ח''כ עפר שלח ממפלגתו. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר האוצר, יאיר לפיד, הוא "עמלק שבדורנו". כך קבע הרב אהרון לייב שטיינמן, מראשי הציבור החרדי. שטיינמן אף קרא לחסידיו לכוון בלבם אל לפיד בשבת הקרובה, שבה יקראו בפרשת עמלק.

שלושת הפסוקים הכוללים את המצווה לזכור את עמלק ואת מלחמתו בישראל, ולהשמיד את צאצאיו, נקראים פעמיים בשנה בבתי הכנסת. הפעם הראשונה היא בפרשת "כי תצא", שבה מופיעים פסוקים אלה. בפעם השנייה נקראים הפסוקים כקריאה נפרדת, שבה מקיימים את מצוות הזיכרון.

על פי דיווח באתר "בחדרי חרדים", המנהיג החרדי המליץ לתלמידיו – בשיעור שמסר ובשיחות פרטיות – לכוון ליו"ר יש עתיד בעת שמיעת שמו של הרשע, כדי להמחיש את מחיית עמלק ההיסטורי.

הרב שטיינמן נוהג לחשוב על לפיד ועל השר שי פירון גם בעת אמירת "ברכת המינים"

אחד ממקורביו של הרב שטיינמן אמר ל-ynet, כי הרב נוהג לחשוב על שר האוצר ועל שר החינוך, איש יש עתיד הרב שי פירון, גם בעת אמירת "ברכת המינים", הכוללת את המלים "ו(את) הזדים מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכניע במהרה בימינו". הברכה נאמרת שלוש פעמים בכל אחד מימות החול.

השנה הבאה, שנת תשע"ד, היא שנה מעוברת ולכן יחלפו 13 חודשים בין קריאת המצווה הקודמת לקריאה הבאה. לפי אחת הפרשנויות בהלכה, במקרה כזה יש להקפיד כי גם הקריאה הסדירה בפרשה תיעשה לשם אותה מצווה, כדי לשמור על רצף שבו מקיימים את "מחיית עמלק" לפחות אחת ל-12 חודשים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?