מכל הבא ליד

חוויה משפילה: חרדים השליכו אשפה על חייל בירושלים

המשטרה מחפשת צעירים שתקפו את החייל כשהלך בשכונה החרדית בית ישראל

שכונת בית ישראל בירושלים. צילום: ציון הלוי, ויקיפדיהשכונת בית ישראל בירושלים. צילום: ציון הלוי, ויקיפדיה

חייל שהלך בשכונת בית ישראל בירושלים נאלץ להסתתר בבית של קרובי משפחתו באזור, אחרי שחרדים השליכו עליו חפצים ואשפה. המשטרה מחפשת את התוקפים, אבל באירועים דומים בעבר לא נעצרו חשודים בתקיפת חיילים.

"היו שם הרבה אנשים", אמר ל-ynet החייל שהותקף. "זרקו עלי חפצים, קרטונים, ירקות, ראיתי שזה לא נפסק אז התקשרתי למשטרה". הוא סיפר כי כשהגיעו השוטרים, "כולם ברחו לחורים שלהם".

החייל אמר כי עבר חוויה משפילה. "אני חוזר מגבול הצפון, שומר שאנשים לא ייכנסו ולא יפגעו באף אחד – לא משנה מי אתה, חרדי, חילוני, דתי, יהודי, ערבי – וזה מה שאני מקבל".

לדבריו, התקרית לא תמנע ממנו להמשיך להסתובב במדים בשכונה החרדית. "אני לא מפחד", הדגיש החייל. "זאת ירושלים,

אני חוזר מגבול הצפון, שומר שאנשים לא ייכנסו ולא יפגעו באף אחד... וזה מה שאני מקבל

עיר הבירה שלי כמו שהיא שלהם. אני ממש לא הולך להפסיק להסתובב בה".

לאחרונה, על רקע גיבוש החוק לגיוס חרדים, גברו ההתקפות נגד חיילים בשכונות החרדיות במרכז ירושלים. בחודש שעבר היו שתי תקריות כאלה. באחת מהן תקף המון חייל המשרת בפיקוד העורף שהלך במאה שערים. החייל נאלץ להימלט למבנה סמוך, שם המתין למשטרה.

בזמן שהיא מטפלת בתלונת החייל שהותקף השבוע מחפשת המשטרה צעיר חילוני, שתקף נוסע חרדי בקו 54 בירושלים. על פי החשד, הצעיר הכה את הנוסע בפניו ומשך בזקנו לפני שנמלט מהמקום. קו 54 אינו נחשב קו חרדי. לפני התקרית דרש החרדי מאשה לעבור לשבת באחורי האוטובוס. החרדי הגיש תלונה במשטרה נגד הצעיר.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?