פרס לבריונים

המשטרה מנעה מנשות הכותל להתפלל בעזרת הנשים

מאות מתפללות חרדיות חיכו ברחבת הכותל המערבי לנשות הכותל, כדי למנוע מהן להיכנס לעזרת הנשים. במקום תפילה קיימו נשות הכותל אירוע מחאה

 יו''ר המרכז לפלורליזם יהודי ענת הופמן נעצרת במהלך תפילת נשות הכותל. 17.10.2012. צילום מיכל פטאל מעצר של יו''ר נשות הכותל, ענת הופמן, בתפילה של נשות הכותל. צילום: מיכל פטאל

המשטרה מנעה מנשות הכותל, שבאו ביום רביעי לתפילה לרגל ראש חודש אלול, להיכנס לעזרת הנשים ברחבה הכותל. כ-250 המתפללות והמתפללים מארגון נשות הכותל הופנו לאזור נפרד.

"הארץ" מדווח כי במקום חיכו כמה מאות מתפללות חרדיות, שביקשו למנוע את כניסת נשות הכותל לעזרת הנשים. המשטרה הפרידה בין שתי החבורות והקצתה מקום נפרד לנשות הכותל ברחבה העליונה, אבל הן החליטו לוותר על התפילה. במקום התפילה קיימו נשות הכותל אירוע מחאה על שלא הותר להן להתקרב לכותל.

גם בראש חודש אב מנעה משטרת ירושלים מנשות הארגון להתפלל ברחבת הכותל, בטענה לעומס במקום. "גם הבוקר הזה מעניקה משטרת ישראל פרס בריוני הכותל, תוך רמיסת זכויותיהן של נשות הכותל להתפלל כמנהגן ברחבת הכותל", אמר הרב גלעד קריב מהתנועה הרפורמית.

מנכ"ל התנועה המסורתית, עו”ד יזהר הס, אמר: "לא היתה כל הצדקה לדחוק את נשות הכותל לקצה קציה של הרחבה, מאחורי

יזהר הס: לא היתה כל הצדקה לדחוק את נשות הכותל לקצה קציה של הרחבה, מאחורי גדרות

גדרות, בניגוד גמור למנהג נשות הכותל ב-25 השנים האחרונות".

נשות הכותל גם מחו על כך שרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', נטל מגפון וקרא, לטענתן, להפריע לתפילתן. "נדהמנו לגלות שמי שמשמיע את קולו במערכת ההגברה הוא לא אחר מרב הכותל, שהתגייס באופן חריג כדי להפריע לתפילתנו. מה שאוסר הרב על הציבור כולו הוא מתיר לעצמו", אמרה מנכ"לית הארגון, לזלי זקס.

סגן ראש עיריית ירושלים, יוסי דייטש מיהדות התורה, בירך על החלטת המשטרה: "קידוש שם שמים גדול התרחש הבוקר בכותל המערבי, שנערכה תפילת שחרית בהשתתפות אלפי בנות חרדיות. קומץ נשים שמטרתן לחלל את הכותל ניסו לעשות פרובוקציה ללא הצלחה", אמר דייטש.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?