הבטחת בחירות

מעריב: הרב לאו לחרדים, אתיישר לפי דרישות הגיור שלכם

בעקבות ההתחייבות נהנה הרב דוד לאו מתמיכת החרדים בבחירות לתפקיד הרב הראשי

הרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipediaהרב הראשי, הרב דוד לאו. צילום: Yedidya lau, wikipedia

הרב הראשי דוד לאו התחייב בשיחות סגורות עם כמה מראשי המגזר החרדי, כי יביא כל בעיה בענייני גיור לאישורו של הרב אברהם שרמן. בעיתון "מעריב", המביא את תוכן השיחות שקיים הרב לאו אם מנהיגי החרדים לפני בחירת הרבנים הראשיים, מציינים כי הרב שרמן הוא דיין חרדי מחמיר, שפסל בעבר את הגיורים של הרב חיים דרוקמן, שהיה ראש מערך הגיור הממשלתי. בעקבות ההבטחה תמכו החרדים ברב לאו בבחירות לרבנות.

הרב שרמן אישר בשיחה עם "מעריב" כי הרב לאו התחייב להביא לאישורו החלטות בענייני גיור. לדבריו, הרב לאו קיים פגישה עם הרב יוסף אפרתי, שהיה ממקורבי מנהיג הפלג הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב ז"ל, שנפטר לפני כשנה. "הרב לאו אמר לרב אפרתי שבכל מה שקשור לענייני הגיור הוא יבוא לדבר איתי לפני שהוא מקבל החלטה, כי אני הייתי מעורב בכל הנושאים האלו כנאמן ביתו של הרב אלישיב ואני מכיר את פסיקתו בנושא", אמר שרמן.

הרב שרמן היה חבר בהרכב של דייני בית הדין הגדול, אשר פסל ב-2008 את כל הגיורים שערך דרוקמן מאז 1999. מקור שהיה

הרב שרמן הוא דיין חרדי מחמיר, שפסל את הגיורים של הרב חיים דרוקמן

מעורב בפרשת פסילת הגיורים הקודמת אמר כי רק לאחר שהרב הראשי הספרדי הקודם, שלמה עמאר, התגייס לעניין הוכשרו הגיורים שאישר הרב דרוקמן. "אם הרב לאו אכן התחייב להתייעץ עם הרב שרמן ולקבל ממנו אישור לגיורים, מדובר ב'סדין אדום' לאנשי הציונות הדתית", אמר המקור.

בציונות הדתית חוששים גם מחזרתו של מערך הגיור למשרד הדתות ומאי מינויו של ראש מערך גיור חדש לאחר פרישתו של הרב דרוקמן. "אם בעבר עמד בראש מערך הגיור רב דומיננטי כמו דרוקמן, שיכול להתעמת עם ההנהגה החרדית, כרגע אין שם אף אחד שיעשה זאת", הוסיף המקור. "בטח לא אם מערך הגיור יהיה תחת השליטה של הרבנות הראשית".

מלשכתו של הרב לאו נמסר בתגובה: "בעניין הגיורים הרב טרם הכריע. עקרונית, מדיניות הרב היא כי את הפתרון לבעייתם של רבים מעולי חבר העמים יש למצוא בהליך בירור היהדות".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?