פיאות שלמות

צה"ל מכחיש הטענות על גזיזת פיאות

מהצבא נמסר כי התלונה על גזיזת הפיאות של בחורי ישיבה בבקו"ם נבדקה, אך לא נמצאו לה תימוכין

בחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל 01.08.2012 צילום נועם מוסקוביץ' פלאש 90.jpgבחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: נועם מוסקוביץ', פלאש 90

לאחר שהושלמה חקירת טענותיו של חבר הכנסת נסים זאב מש"ס, כאילו בהליך החיול שעברו חיילים חרדים בבקו"ם נגזזו פיאותיהם, קובעים בצה"ל: "לא נמצאו כל תימוכין להתרחשות שכזאת".

טענותיו של ח"כ זאב הועלו לראשונה בערוץ 7. בראיון לבני טוקר מהערוץ אמר זאב כי בחורי ישיבה שהתגייסו לאחרונה לצה"ל סיפרו לו כי חרדים שגויסו ליחידת שח"ר בחיל הים נאלצו לגזוז את פיאותיהם. לטענתם, הפיאות נגזזו אף על פי ששיערם היה קצר.

בעקבות טענותיו של זאב פנתה אתמול עמותת חדו"ש לרמטכ"ל, בני גנץ, בדרישה לחקור את הפרשה. במכתב ששלח לגנץ מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב, נכתב: "אם הדברים (כפי

החרדים המגויסים טענו ששיערם היה קצר, ולמרות זאת פיאותיהם נגזזו

שפורסמו בתקשורת) נכונים, הרי שגם אם לא היתה כוונה מודעת לפגוע בסמל כה חשוב של הזהות הדתית, ברור שמדובר בתופעה חמורה. גזיזת פיאות היא אירוע משפיל, שיכול להיות אף טראומתי". עוד נטען במכתב כי אירוע שכזה יכול לפגוע בתהליך החשוב של גיוס בני המגזר החרדי.

מקור בצה"ל אישר כי המכתב של חדו"ש הגיע ללשכת הרמטכ"ל והוסיף כי תגובה תימסר במישרין לשולחים.

מדובר צה"ל נמסר: "אחרי בדיקה מעמיקה בנושא, לא נמצאו כל תימוכין להתרחשות שכזאת. כמו כן, עד היום לא התקבלה כל פנייה בנושא".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?