מקום לכל נוסע

התפרעויות בבית שמש בעקבות עימות על הדרת נשים

בני זוג דרשו מאשה לעבור לחלק האחורי של אוטובוס שבו נסעו וברחוב פרצה מהומה

כ-300 נשים השתתפו ברקוד המוני נגד הדרת נשים וקווי ההפרדה בבית שמש. 05/01/2012 צילום פלאש 90כ-300 נשים בריקוד המוני נגד הדרת נשים וקווי הפרדה בבית שמש. צילום: פלאש 90

משטרת בית שמש עיכבה לחקירה בני זוג חרדים, שביקשו מאשה לעבור לחלק האחורי של אוטובוס אגד שבו נסעו. בעקבות הבקשה מנעו חלק מהנוסעים מהנהג להמשיך בנסיעה וברחוב שבו נסע האוטובוס פרצה מהומה. בני הזוג עוכבו לחקירה ושוחררו כעבור זמן קצר.

לאחר שבני הזוג עוכבו לחקירה הגיעו לרחוב מפגינים, שחסמו את דרכו של האוטובוס ויידו אבנים לעברו. חלק משמשות האוטובוס נופצו בפטיש.

נהג האוטובוס אמר ל-ynet: "עצרתי בתחנה שבה עמדו כמה בחורים חרדים. חשבתי שהם רוצים לעלות ופתחתי את הדלתות, ואז שניים מהם ירדו מהמדרכה, עצרו מול האוטובוס וחסמו אותו. אחד מהם הוציא פטיש והתחיל לשבור ולנפץ את החלונות. היו באוטובוס הרבה נשים וילדים. ניסיתי לנסוע קדימה וקצת להבהיל אותם. אחרי כמה שניות הם זזו והמשכתי לתחנה הבאה, שם עברו הנוסעים לאוטובוס חלופי".

אגד: אנו מגנים בכל תוקף את הניסיון לכפות הדרת נשים

לאחר זמן קצר שוב יידו מפגינים אבנים על שני אוטובוסים. לא היו נפגעים. ב"כיכר השבת" נכתב כי המשטרה עצרה שניים מהמפגינים בחשד להפרות סדר.

מהמשטרה נמסר: "גבר חרדי שנסע באוטובוס של אגד בבית שמש דרש מאחת הנוסעות לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס, בזמן שנוסעים חרדים נוספים מנעו מהנהג להמשיך בנסיעה. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו לחקירה את הגבר שפנה אל הנוסעת וכן נוסעת נוספת, שהפריעה לשוטרים לעכב את החשוד".

מחברת אגד נמסר: "אנו מגנים בכל תוקף את הניסיון לכפות הדרת נשים במרחב הציבורי. באוטובוס של אגד יישב כל אדם על פי בחירתו. אנחנו קוראים למשטרת בית שמש ללכוד את הבריונים ולמצות איתם את הדין באופן בלתי מתפשר".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?