פנייה לרמטכ"ל

חדו"ש: לחקור הטענות על גזיזת פיאות של חרדים

על פי ידיעות שפורסמו, בין השאר נגזזו פיאותיו של בנו של ח"כ נסים זאב מש"ס. מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב: "יש לוודא שמקרים חמורים כאלה לא יקרו בצה"ל"

בחורים חרדים בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים 14.07.04. צילום פלאש  90בחורים חרדים בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: פלאש 90

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון פנתה היום לרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, בדרישה לחקור את הטענות על מקרים שבהם נגזזו פיאותיהם של מתגייסים חרדים בתהליך החיול.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כותב שחיוני לברר אם הטענות נכונות ולהוציא הנחיות ברורות שימנעו מקרים כאלה בצה"ל. לדבריו, אם הטענות נכונות מדובר ב"צעד פסול מכל וכל". רגב כותב לגנץ: "על פי פרסומים שונים בתקשורת, גזזו ספרים בבקו"ם את פיאותיהם של מתגייסים חרדים, ביניהם בנו של ח"כ נסים זאב מש"ס. לפי התיאור, נעשה הדבר במסגרת תהליך החיול".

מנכ"ל חדו"ש מוסיף, "אם הדברים נכונים, הרי שגם אם לא היתה כוונה מודעת לפגוע בסמל כה חשוב של הזהות היהודית,

גזיזת פיאות היא אירוע משפיל, שיכול להיות אף טראומתי

ברור שמדובר בתופעה חמורה. גזיזת פיאות היא אירוע משפיל, שיכול להיות אף טראומתי".

הוא מבקש מהרמטכ"ל "לחקור את הנושא ולפרסם את ממצאי החקירה. במקרה שיתברר שאכן נגזזו פיאות של מתגייסים חרדים, יש לנקוט צעדים יעילים, לרבות פרסום נרחב, כדי למנוע הישנות התופעה. למותר לציין שיש להתנצל בפני החיילים שנפגעו".

רגב מציין ש"צה"ל ראוי לכל ההערכה על המאמצים הרבים שהוא עושה כדי להתחשב בצרכיהם הדתיים של החיילים החרדים". דווקא בשל כך, "עליו לוודא שלא יהיו תקלות מיותרות שיפגעו בתהליך החשוב של שילוב האוכלוסייה החרדית בשירות צבאי".

לידיעה בערוץ 7איך תוכל לפעול?