ממלכתיות שלא היתה

מסמך מזויף: משרד החינוך יפרק את החינוך החרדי

מפקחי האגף למוסדות חרדיים קיבלו נייר עבודה שלפיו שר החינוך, שי פירון, יקים עד ספטמבר עשרה בתי ספר ממלכתיים-חרדיים. משרד החינוך הגיש תלונה למשטרה

ילדים בתלמוד תורה בביתר עילית בתחילת שנת הלימודים תשעג 19.08.2012 צילום נתי שוחט פלאש 90.jpgילדים בתלמוד תורה בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

למפקחים באגף האחראי על מוסדות החינוך החרדיים במשרד החינוך נשלח אתמול נייר עבודה פנימי, תחת הכותרת "הקמת בתי ספר ממלכתיים-חרדיים". במשרד הבהירו שזהו מסמך מזויף. משרד החינוך גם הגיש תלונה בעניין זה במשטרה.

במסמך נכתב שהקמת בתי ספר ממלכתיים-חרדיים עומדת בראש סדר העדיפויות של שר החינוך, שי פירון, וכי היעד הוא הקמת עשרה מוסדות כאלה עד ספטמבר 2013, "כשהמטרה היא פירוק ופגיעה בממסד החרדי השולט כיום על מוסדות החינוך, על התלמידים וההורים, באג'נדה חינוכית חרדית... ופירוק מושג העמותות והמנכ"לים בחינוך החרדי".

מנסחי המסמך הוסיפו, כי הקמת מוסדות חרדיים-ממלכתיים ושליטה של מדינת ישראל בתלמידים החרדים, תוך החלת לימודי הליבה, יביאו לשינוי פנימי טבעי במגזר החרדי ובסופו של דבר לשילובם במעגל העבודה ובצבא בטבעיות. במסמך צוינו שמותיהם של חברי צוות החשיבה וההקמה, ובהם פירון, הרב בניהו בטילה, הרב יעקב אלבירט ותרצה יהודה.

בכיר במשרד החינוך: התכנים של המסמך מזיקים למהלך של הקמת מוסדות חינוך חרדיים-ציבוריים

נראה כי המסמך המזויף הופץ בעקבות החלטתו של שר החינוך, שי פירון, לפזר את אגף המוסדות החינוך החרדיים (החינוך המוכר שאינו רשמי) ולהקים במקומו מחוז חינוך חרדי ציבורי. פירון ביקש לבצע תיקונים בתחום הרישוי והתקצוב, על רקע התנהלות תקציבית לא תקינה במוסדות חרדיים שונים.

בכיר במשרד החינוך אמר ל-ynet כי המסמך המזויף הופץ כדי "לייצר דעת קהל מסיתה בקרב הציבור החרדי ולהרתיע בתי ספר שהביעו רצון לחבור למהלך שתכננו".

בכיר במשרד החינוך אמר: "התכנים של המסמך מזיקים למהלך של הקמת מוסדות חינוך חרדיים-ציבוריים. יש בו מסרים שקריים, שאין שום קשר בינם לבין המציאות. המסמך בא לחבל בהזמנה שלנו למוסדות לחבור למהלך ויש בו פגיעה בתלמידים ששייכים למגזר החרדי".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?