חזרה לשפיות

לפיד: השוו אותי להיטלר, אבל אני לא מסית

בנאום במליאת הכנסת אמר שר האוצר כי הוא פועל לשוויון, ולא מתנכל לחרדים

ח''כ עפר שלח מ''יש עתיד'' ויו''ר המפלגה יאיר לפיד. 05.02.2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90שר האוצר, יאיר לפיד, עם ח''כ עפר שלח מ''יש עתיד''. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אנחנו קוראים את העיתונות החרדית, שבה משווים את כל הנערות החילוניות לפרוצות, וזאת לפני מאמר המערכת ב'יתד נאמן' שבו השוו אותי להיטלר", אמר אתמול שר האוצר, יאיר לפיד בדיון במליאת הכנסת. לפיד אמר עוד לחברי הכנסת החרדים כי אינו מסית נגד החרדים ולא מתנכל להם, אלא פועל למען שוויון. "אין יותר זכויות יתר, אין יותר תקציבים מנופחים. איש לא מסית נגדכם, אלא פשוט החזרנו את המדינה לשפיות".

לדברי לפיד, "כל מה שעשינו היה ללכת בדרך הזו שבה התורה היא לא פטור מעבודה, התורה לא מפרידה בין יהודים אלא מאחדת אותם. בגלל זה אנחנו נשקיע חצי מיליארד שקל בתוכנית חומש שתעודד אותם לצאת לעבוד. בגלל זה ויתרנו על ותק הנישואים כדי לעודד את הדיור. בגלל זה אנחנו מאמינים שהקיצוץ בתקציב הישיבות לא יגרום נזק לעולם התורה. זה אומר שהם יילכו לעבוד בבוקר והם ילמדו תורה בלילה".

ב-ynet נכתב כי לפיד הזכיר שבעשרת הדיברות נכתב "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך... לא ששת ימים תשב בישיבה

הקיצוץ בתקציב הישיבות לא יגרום נזק לעולם התורה. הם יילכו לעבוד בבוקר וילמדו תורה בלילה

ומישהו אחר ישלם את החשבונות, לא ששת ימים תקבל קצבאות, לא ששת ימים יעבוד החילוני מהבוקר עד הערב כי הוא חמורו של המשיח. אנחנו לא חמורו של משיח. היינו חמורו של משיח יותר מדי שנים".

שר האוצר ציין כי "בשנת 1979 84% מהגברים החרדים עבדו. האם הוריכם היו פחות חרדים מכם? האם הם היו פחות דתיים מכם? האם הם האמינו פחות באלוהים מכם? ... ההורים שלכם, להבדיל מכם, הלכו בעקבות הרמב"ם, שאמר – 'כל המשים על לבו יעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מהצדקה. הרי זה חילל את השם'".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, תקף אתמול את המדיניות הכלכלית. "אם אני צריך להגדיר בכותרת את תקציב המדינה, אז יש קריטריון אחד – איפה שיש טיפה חשש למאבק, לפגיעה, לאיזשהו כיפוף ידיים קטן – מיד מוותרים", אמר דרעי.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?