מלאכת שמים

הרב בוארון: אפעל להפריד את הרבנות מהפוליטיקה

במכתב לחברי הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים מסביר המתמודד בוארון כי יש למנוע זליגה של מפלגות ופוליטיקאים לעבודת הרבנות, "ששייכת לכל העם"

הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים. 05.10.08. צילום יוסי זמיר, פלאש 90הכניסה לבתי הדין הרבניים בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

במכתב ששלח לחברי הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים כתב הרב ציון בוארון, המתמודד על התפקיד, כי אם ייבחר יפעל להפרדת הרבנות מהפוליטיקה. "בשנים האחרונות מסיבות שונות ומשונות קיבלה הרבנות הראשית תדמית לא מכובדת בעליל, כשבציבור הרחב בטוחים כי מוסד הרבנות זקוק לייעול וחיזוק באופן דחוף ביותר", כתב הרב בוארון.

"כשאבחר לתפקיד", המשיך, "אתמקד בעיקר בנתינת מענה אישי לכל יהודי ויהודייה הנזקקים לשירותי הרבנות והדת בישראל במאור פנים ובקירוב הדעת, עם דגש מיוחד לטיפול בנושאים המגבשים ומאחדים את עם ישראל במדינת ישראל, ואת מדינת ישראל עם היהדות בתפוצות. כמו כן ברצוני לפעול להפריד את מוסד הרבנות מהפוליטיקה על מנת למנוע זליגה של מפלגות ופוליטיקאים לתוך עבודת הרבנות, ששייכת

בשנים האחרונות... קיבלה הרבנות הראשית תדמית לא מכובדת בעליל

לכל העם".

ב"כיכר השבת" מציינים כי הרב בוארון הוסיף, "אני רואה את תפקידה של הרבנות והרבנים, להאיר את חייהם של כל העם היושב בציון ולפתוח את שערי הרבנות בפני כל נער או נערה, כל אדם אשר בשם ישראל יכונה".

במכתב גם מסביר בוארון מדוע הוא מתמודד על תפקיד הרב הראשי: "בעצת רבנים וידידים החלטתי כי לא עת לחשות ומוכרח אני לקום ולעשות מעשה וקיבלתי על עצמי להגיש את מועמדותי, מתוך חיל ורעדה ביודעי שלא שררה ולא כבוד אישי יש כאן, אלא מלאכת שמים ועבדות לעם קדוש".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?