בעקבות החקירה

הרב יוסף החליט: המועמד לרבנות הראשית – הבן יצחק

עד כה היה הבן אברהם המועמד המועדף על הרב עובדיה, אבל לאחר שנפתחה נגדו חקירת משטרה שינה מנהיג ש"ס את דעתו

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, החליט כי בנו יצחק יהיה מועמד המפלגה לתפקיד הרב הראשי הספרדי. הרב עובדיה העדיף כי בנו יצחק יתמודד על התפקיד, אף על פי שהוא צעיר יותר מבנו אברהם, רב העיר חולון. הרב אברהם יוסף היה עד כה המועמד המועדף על אביו. אתמול ביקש אברהם לפרוש מהמרוץ, לאחר שנפתחה נגדו חקירת משטרה.

ב"כיכר השבת" נכתב כי ביום שישי בבוקר הורה הרב עובדיה ליו"ר ש"ס, אריה דרעי, לפעול לבחירת בנו יצחק יוסף לרב הראשי הספרדי. בהתמודדות על תפקיד הרב הראשי האשכנזי תתמוך ש"ס ברב דוד לאו, רבה של מודיעין ובנו של הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו.

השבוע פורסם לראשונה בגלי צה"ל, כי המשטרה בודקת חשדות הנוגעים לרב אברהם יוסף. בידיעה דווח כי המשטרה

הרב יצחק יוסף נחשב אחד הבנים היותר קרובים לאביו

החלה באיסוף חומרים הנוגעים לפרשה ישנה שבה הרב יוסף פיטר משגיח כשרות שפעל נגד ש"ס בבחירות. בהקלטה נשמע הרב יוסף אומר למשגיח הכשרות: "אתה רוצה לתת מכות לאבא שלי? מאיפה החוצפה? גדול הדור עומד לפנינו ואתה מספר סיפורי מעשיות? אני אוסר עליך!" בהמשך מודיע הרב לעובד כי הוא מפוטר.

בעקבות החשיפה בגלי צה"ל נחקר הרב אברהם יוסף באזהרה במשרדי היחידה המרכזית לחקירות הונאה. הוא חשוד בניגוד עניינים ובהפרת אמונים.

הרב יצחק יוסף, בן 61, הוא ראש ישיבת חזון עובדיה ומחבר סדרת הספרים "ילקוט יוסף". הוא נחשב אחד הבנים היותר קרובים לאביו, בין השאר משום שספרי "ילקוט יוסף" מבוססים על שיטת הפסיקה של אביו.

לידיעה בגלי צה"ל

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?