עסקים לא כשרים

הרב אברהם יוסף נחקר בחשד להפרת אמונים בנושא הכשרות

לפי החשד יוסף, המועמד לתפקיד הרב הראשי הספרדי, מפעיל לחץ על בתי עסק לרכוש כשרות של בד"ץ בית יוסף, שמנהל אחיו

מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ויו''ר ש''ס לשעבר אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי אליהו בירושלים. 23.04.2012 צילום: אורי לנץ, פלאש 90.מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, עם יו''ר ש''ס אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי  בירושלים. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון ומועמד לתפקיד הרב הראשי לישראל, נחקר שלשום בחשד להפרת אמונים. הרב יוסף, בנו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, נחקר במשך כשמונה שעות במשרדי יחידת להב 433. הוא חשוד בניגוד עניינים הנוגע למתן תעודות כשרות. בתום החקירה שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

חקירת המשטרה מתנהלת זה חודשים אחדים, נכתב ב"הארץ", אבל הידיעה עליה פורסמה ערב ההכרזה הצפויה של ש"ס על מועמדותו לתפקיד הרב הראשי ושבועיים לפני הבחירות לרבנות. הרב עובדיה יוסף התלבט זמן רב ולבסוף החליט כי אברהם, ולא אחיו יצחק יוסף, יהיה נציגו בבחירות. עם זאת, ש"ס עדיין לא הודיעה על כך רשמית.

כרב עיר מחויב הרב יוסף למערכת הכשרות הממלכתית, אבל מכמה תחקירים עיתונאיים בעניינו עלה כי הוא נוהג אחרת.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, הסתייג בשיחות פנימיות מהכוונה להריץ את אברהם יוסף לרבנות

תחקיר של ישראל רוזנר ורביב דרוקר, ששודר לפני כמה חודשים בתוכנית "המקור" בערוץ 10, חשף שהוא מפעיל לחץ על בתי עסק בחולון לרכוש כשרות של בד"ץ בית יוסף, עסק פרטי של אחיו משה.

אברהם יוסף הוא חבר מועצת הרבנות הראשית ויו"ר ועדת הכשרות הארצית. מקור המקורב לרבנות אמר ל"הארץ": "ברבנות ידעו שהוא מבכר את האינטרסים של בד"ץ בית יוסף על פני אלה של הכשרות הממלכתית, וידעו כי זה יהיה המצב גם אם ייבחר כרב ראשי לישראל".

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, הסתייג בשיחות פנימיות מהכוונה להריץ את אברהם יוסף לרבנות. דרעי מעדיף את הרב יצחק יוסף על פני אחיו אברהם. עם זאת, יו"ר ש"ס אינו מונע גם מאחיו, הרב יהודה דרעי, לאסוף חתימות.

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?