טומאה קודמת לבריאות

נשארה עם עובר מת ברחם, משום שבחדר הניתוח אין מתקן למניעת טומאת כוהנים

אישה שעוברה מת ברחם באה לבית החולים אסותא לבצע הפלה, אבל ההליך הרפואי בוטל מכיוון שבחדר הניתוח לא היה מתקן למניעת יציאה של נשמת העובר

חדר ניתוח. צילום: dror_avi, wikimediaחדר ניתוח. צילום: deror_avi, wikimedia

אישה בשנות ה-30 לחייה איבדה את התינוק שנשאה ברחמה ובאה לבית החולים אסותא כדי לעבור הפלה. אבל דקות מעטות לפני הכניסה לחדר הניתוח בוטלה ההפלה. הסיבה: בחדר הניתוח לא הותקן חדרון מיוחד, שלפי ההלכה מונע מנשמת העובר המת לצאת מחדר הניתוח ולטמא כוהנים. בעקבות דחיית ההפלה נשארה האישה עם העובר המת ברחמה עוד יממה לפחות.

האח והרופא שהיו בחדר הניתוח הגיבו בתדהמה וניסו לברר את פשר ההחלטה. אבל בשובם הסבירו לצעירה כי לא תוכל לעבור את ההפלה. בחדשות 2 דווח כי על פי עדויות שמסרו המעורבים באירוע, בעת שהאישה היתה בדרכה אל מחוץ לבית החולים הזהירה אותה אחת האחיות כי "מסוכן להישאר ככה עם עובר מת בגוף".

עובדת בבית החולים סיפרה כי הרב של בית החולים מקפיד מאוד על מניעת הטומאה. "הרב כל הזמן מסתובב ובודק את

עובדת בבית החולים סיפרה כי הרב של בית החולים מקפיד מאוד על מניעת הטומאה

הדברים האלה", סיפרה העובדת.

על הדלת בחדרי ניתוח אחרים בבית החולים, המיועדים לביצוע הפלות, תלוי שלט שמעיד כי מותקנת בהם מערכת מיוחדת למניעת טומאה.

מבית החולים אסותא נמסר בתגובה: "מתוך רצון לכבד את המגזרים השונים הבאים בשעריו, בית החולים מחויב לשמירה על כללי טהרת כוהנים. לכן ההפלות מבוצעות על פי כללי ההלכה ובאזור ייעודי, כדי לאפשר לכוהנים להסתובב באופן חופשי בבית החולים". מבית החולים נמסר גם כי הוצע למטופלת לבצע את ההליך למחרת במקום המיועד לכך בבית החולים. בית החולים התנצל על עגמת הנפש שנגרמה למטופלת, אבל הסביר כי דחיית ההפלה לא סיכנה את בריאותה.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?