הדיפה כוחנית

אלפי חרדים מנעו מנשות הכותל להתפלל בעזרת הנשים

בגלל התקהלות של כ-5,000 נערות ועשרות צעירים חרדים ברחבת הכותל, נאלצו נשות הכותל לקיים את התפילה לרגל ראש חודש אב במקום צדדי

תפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. 17.10.2012. צילום: מיכל פטאלתפילת נשות הכותל בראש חודש חשוון תשע''ג. צילום: מיכל פטאל

נשות הכותל, שבאו אתמול לתפילה לרגל ראש חודש אב, לא הצליחו להתפלל במקום הקבוע שלהן בעזרת הנשים, בגלל התקהלות של אלפי חרדים במקום.

לרחבת הכותל באו כ-5,000 נערות חרדיות ועוד עשרות צעירים חרדים. אלפי הנערות החרדיות התכוונו לקיים עצרת תפילה ומחאה נגד המניין השוויוני של נשות הכותל. בגלל התקהלות החרדים העבירה המשטרה את נשות הכותל למקום סמוך לשער הכניסה לרחבה העליונה.

ב-ynet נכתב כי לעבר נשות הכותל הושלכו ביצים ושקיות מים. המשטרה עיכבה לחקירה צעיר וצעירה חרדים.

לזלי זקס, מנכ"לית נשות הכותל, אמרה, "המשטרה נכנעה לבריונות החרדית ומיקמה אותנו שוב בספסל האחורי של האוטובוס. אם היינו מגיעות ללא האבטחה המשטרתית, יכולנו לתפוס מקום בקרבת הכותל כמו שאנחנו עושות זה 24 שנים".

המשטרה נכנעה לבריונות החרדית ומיקמה אותנו שוב בספסל האחורי של האוטובוס

מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, אמר : "המאבק בכותל צריך ללמד את כולנו לקח חשוב. כאשר אנו עומדים בתוקף על זכותנו לממש זהות יהודית פלורליסטית בישראל, המונופול האורתודוקסי נסוג לאחור".

מנכ"ל התנועה הרפורמית, הרב גלעד קריב, גינה את דחיקת נשות הכותל מעזרת הנשים. "משטרת ישראל הפרה ברגל גסה את פסיקת בית המשפט לאפשר לנשות הכותל להתפלל כמנהגן והעניקה פרס לקבוצה קטנה של פרובוקטורים חרדים ורבנים העסוקים בהפצת שנאת חינם", אמר קריב.

ממלא מקום ראש עיריית ירושלים, יוסי דייטש מיהדות התורה, אמר, מנגד: "הכותל המערבי הוא מקום שמאחד ומקרב בין כל עם ישראל. חבל מאוד שבראש חודש אב קבוצת נשים הזויה מגיעה לכותל על מנת לפלג ולסכסך בתוך העם".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?