התקפה חזיתית

הרב בוארון לדרעי: הרשע והפשע שלך נגד כל עם ישראל

חבר בית הדין הרבני הגדול מאשים את יו"ר ש"ס בהכשלת חוק עמאר וטוען כי פעל ממניעים של "שנאה אישית"

מנהיג ש''ס הרב עובדיה יוסף ויו''ר ש''ס לשעבר אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי אליהו בירושלים. 23.04.2012 צילום: אורי לנץ, פלאש 90.מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, עם יו''ר ש''ס אריה דרעי בהלוויית אביו של דרעי. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

חבר בית הדין הרבני הגדול, הרב ציון בוארון, יוצא בהתקפה חזיתית נגד יו"ר ש"ס, אריה דרעי. בוארון מותח ביקורת חסרת תקדים בחומרתה על התנהלותו של דרעי בבחירות לרבנות הראשית. עיקר הביקורת שלו מתייחסת להכשלת חוק עמאר על ידי דרעי. חוק עמאר נועד לאפשר לרב הראשי תקופת כהונה נוספת. הוא קרוי על שמו של הרב הראשי הספרדי, הרב שלמה עמאר.

ב"כיכר השבת" מצוטט המכתב ששלח הרב בוארון לדרעי לאחר הכשלת חוק עמאר. "אני מביע בזה את מחאתי הנמרצת אודות ההתנהלות כלפי מו"ר הראשל"צ שליט"א", כותב בוארון. "מה שנעשה ע"י תנועת ש"ס הוא מעשה נבזות והרס התורה וכבודה שאין כמוהו. כל אדם (ולו התמים ביותר) יבין שלא 'הבעיא' עם מועמד פ' פלמוני עמדה כאן, אלא שנאה אישית ומטרות אישיות לנגד עיניכם.

מה שנעשה ע"י תנועת ש"ס הוא מעשה נבזות והרס התורה

"הערכתי אותך בעבר מאוד מאוד, עד שלא יכולתי לסבול ביקורת כל שהיא כלפיך. אך עתה התחוור לי מעל כל ספק כי ידך היתה במעל הזה תחילה כאיש מן 'הצד' ולבסוף כראש התנועה כמכה בפטיש של כל התעלולים והשלמת רשע... הפשע והרשע הוא כנגד כל עם ישראל אשר הראשל"צ שימש להם כרועה נאמן גודר גדר ועומד בפרץ בארץ ובכל קצוות תבל".

דבריו של בוארון מעוררים מבוכה רבה בקרב אנשיו של דרעי, בין השאר מפני שבוארון נחשב אחד הרבנים המקורבים ביותר ליו"ר ש"ס. בלשכתו של דרעי רמזו שהרב בוארון יוצא נגד הרב יוסף ולא נגד דרעי אישית.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?