פישור וגישור

הקואליציה מקימה פורום לשיתוף פעולה בענייני דת ומדינה

הפורום נועד למנוע מחלוקות סביב הצעות חוק בסוגיות רגישות, כמו קבורת חללי צה"ל או ברית הזוגיות

יו''ר התנועה ציפי לבני וח''כ אלעזר שטרן 03.01.2013 צילום :פלאש 90.jחבר רפורום ח"כ אלעזר שטרן עם יו''ר התנועה, ציפי לבני. צילום: פלאש 90

נציגים מכל המפלגות החברות בקואליציה נפגשו השבוע פעמיים, כדי ללבן מחלוקות בנוגע להצעות חוק המתייחסות לענייני דת ומדינה. הפגישות התקיימו לאחר שכמה מחברי הכנסת מהקואליציה החליטו להקים פורום שיטפל בסוגיות אלה.

"מכיוון שמדובר בנושאים רגישים, והזהות היהודית והדמוקרטית חשובה לכולנו, החלטנו לעשות מאמץ לפעול בשיתוף פעולה", אמר אחד מחברי הפורום ל-nrg. "הבטחנו אחד לשני שיותר לא נפתיע מפלגה אחרת עם יוזמות חקיקה בנושאי דת ומדינה, אלא ננסה לתאם מראש".

בפורום חברים השר שי פירון מיש עתיד, סגנית השר ציפי חוטובלי מהליכוד-ביתנו, סגן השר אלי בן דהן מהבית היהודי וח"כ אלעזר שטרן מהתנועה.

הפורום נפגש אתמול והתמקד בעיקר בחוק הקבורה. חבר הכנסת שטרן יזם הצעת חוק, שלפיה תופסק הקבורה הנפרדת של

הבטחנו שיותר לא נפתיע מפלגה אחרת עם יוזמות חקיקה בנושאי דת ומדינה

חיילים לא יהודים בחלקות הצבאיות. הדיון התקיים בעקבות התנגדות של הבית היהודי להצעה. בפגישה הוחלט לא לגנוז את מהות ההצעה, אבל למצות את כל האפשרויות להביא לפתרון הבעיה באמצעות הליכים שאינם מצריכים חקיקה. אחת האפשרויות שנבחנות היא שינוי פקודות הצבא המתייחסות לקבורה. תיקון פקודות הצבא אינו מחייב את שינוי החוק.

אחד מאנשי הפורום אמר כי חבריו מנסים גם להגיע להסכמה בנושא ברית הזוגיות. את הקמת הפורום יזם סגן השר בן דהן, שפנה בעניין זה ליו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין מהליכוד. לדברי בכירים בקואליציה, מי שמפשר בין הבית היהודי והתנועה הוא שר החינוך פירון, שמקובל על שני הצדדים.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?